Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Spotify-ra lehet ingyen...

Spotify-ra lehet ingyen feltölteni albumot, vagy zenét?

Figyelt kérdés

Készíttettem egy zenei albumot még egy fél éve, YouTube-on már fent van, de Spotify-ra egyelőre nem tudtam feltölteni.


Úgy tudom, hogy lehet igényelni úgynevezett "előadói profilt", viszont ott is hivatkozni kell egy előadóra/zenekarra. Kire lehetne hivatkozni, ha nincs egy ismerősöm se, aki előadó lenne?


Van egy olyan lehetőség is, hogy forgalmazón/szolgáltatón keresztül is lehet regisztrálni. Ebben a verzióban van esetleg ingyenes változat?



2023. jún. 26. 14:42
 1/3 A kérdező kommentje:
És nem vagyok semmilyen kiadónál, otthon csinálom a zenéket, hobbiból
2023. jún. 26. 14:43
 2/3 anonim ***** válasza:
YouTube Music-ra fel tudod tölteni saját magadnak is.
2023. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy látod, hogy nulla fölötti vásárlás lesz, akkor keress rá, hogy music aggregators, és a szerinted top néhányra keress rá a fizetett cikkeken túli világban is, hogy láss népítéletet bőven. Ha nem direktben akarsz pénzt látni belőle, akkor patreon vagy alternatívái (itt-ott full ingyen). Ezekhez marketing vonalon elég komoly darab kell legyél, hogy önámításnál kissé feljebb fusson a projekt. Ha a népszerűsödés a cél, akkor javaslom a de facto ingyenességet, Creative Commmons jogállást, és magad terjeszd minden CC kompatibilis zenei közösségben (soundcloud stb, tényleg csak google Creative Commons music communities). A legjobb szabály, amit betarthatsz, hogy brutálisan jó kell legyen maga az anyag. Könnyen lehet, hogy pár tízest kutya kötelezettséged lesz invesztálni bele ebben az esetben független, pro fülek és cuccok bevonásával mixbe és masterbe. Ha annyira nem fullos, akkor is megéri egy-egy tracket mixre vinni, rengeteg valódi tudást tudsz kapni a visszajelzésekből. Eléggé nem ritka, hogy tele a cucc gyerekbetegségekkel, és vízválasztóhoz ér a kezdő: önérzetesség vagy fejlődés.
2023. jún. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!