Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google Fotók (saját fotók,...

Google Fotók (saját fotók, videók tárban), miért nem csökken az elfoglalt hely, ha törlök több ezer képet, videót, még a kukából is?

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van, mintha egy nagy átvágás lenne és mindenáron rá akarnának venni, hogy nagyobb tárhelyre fizessek elő. 🤔

Cseppet sem változott a tárhely mérete, hiába töröltem eddig vagy 2000 képet és néhány videót (utóbbiból nagyon kevés van).

Előfizetek évek óta 200 GB-os tárhelyet, de nem vagyok hajlandó több pénzt áldozni erre. A képek, videók többsége úgyis megvan adathordozókon.

200 GB/179,1 GB Még egy tizedet sem mozdul a számláló. Hiába frissítem az oldalt, hiába lépek ki és vissza. ☹️



2023. júl. 7. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg pár óra múlva ismét. A feldolgozási idő lehet nagy, míg végigmegy a több gigányi tartalmon és azokat egyesével eltávolítja. Sokkal lassabb, mint egy helyi gépen a törlés gombra nyomni, és villan egyet a mappa, hogy már a lomtárba is került.

Egyszer eljátszottam egy ilyen törlősdit, a lomtár ürítése után másodpercenként 1-2 elemet távolított csak el. Ezt szorozd meg kétezerrel.

2023. júl. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Kérdező, azóta milyen? Ugyanez a problémám, már 3000 képet+videót töröltem és semmit nem csökkent a foglalt hely..
2023. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sikerült kitakarítanom egy heti munkával!

Számítógépen végeztem el, ott átláthatóbb.

A Fotók oldalon, balra, lent a Tárhely feliratra klikkelve megjelenik egy oldal, ott látható a Nagy fotók és videók rész. Itt méret szerint rendezi a fotótár a fájlokat. Macerás munkával sorra vettem őket. Természetesen a videók voltak a sor elején. Lementegettem, amire szükségem volt, majd törültem a Fotótárból. Napokig evvel töltöttem a szabadidőmet, végül a Fotótár felét sikerült felszabadítanom! A 200 GB-os tárhely nálam évek alatt telt meg. Most kiírta ezt: "A tárhelyed még körülbelül 2 évre elég. Személyre szabott becslés annak alapján, hogy milyen gyakran töltesz fel biztonsági mentést a Google-fiókodba"

Nálam azért csak félig lett kiürítve, mert sok képet, néhány videót és iratot biztonságból a felhőben tartok, hiszen az ördög nem alszik, a fizikai tárakkal bármi történhet. Ráadásul, így rugalmasan bárhonnan elérem őket.


Együtt kijelölve is le lehet tölteni a fájlokat. Videóknál maximum 4-10 darabot javasolt szerintem, fotóknál 50-150 darabot. Ezt én ki is csomagoltam minden letöltés után egy külső meghajtóra és rendszereztem is. Ha valakinek nincs igénye ekkora rendezettségre, akkor persze gyorsabban is lehet végezni.


Tipp: a Fotótár mappáit, ha megszünteted, attól még a képek a tárban maradnak. Fordított esetben, ha a mappában lévő fotókat törlöd, akkor azok visszavonhatatlanul kukázva lesznek, ekkor néha felajánlja, törölni akarod-e az üres mappát, néha nem ajánlja fel. (nem tudom, mi alapján)


Ne felejtsd el a kukát is kiüríteni, avval távolítod el (semmisíted meg) véglegesen a fájlokat!


Jómagam megfogadtam, időnként törlöm a feleslegessé vált fájlokat a Fotótárból, így nem kell nagytakarítást végezni és nem telik meg a tár.

2023. júl. 21. 13:15
 4/4 A kérdező kommentje:

Még annyit én 67 GB-ot mentettem le, az nálam 6 473 fájlt jelent. (videók, fotók)

Jelenleg így áll a tár: 200 GB/109,3 GB használatban

2023. júl. 21. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!