Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Gyakori Kérdésekhez látom,ho...

A Gyakori Kérdésekhez látom,hogy sokan használnak emojikat. Nekem csak egy asztali gépem van itthon, nincsen mobil telefonom. Honnan tudnék felrakni én is ilyen emojikat? Valami böngésző kiegészítő? Valami alkalmazás, vagy hogyan?

Figyelt kérdés

2023. júl. 22. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Win+É
2023. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nálam nem működik. Linuxom van. Olyan billentyűkombinációt írok be magamnak, amilyet akarok. De ahhoz tudni kellene a parancsot, amit a gép nálad a Win+é betűre végrehajt. Nálam ezt úgy hívják sxhkd, azaz "sxhkd is a daemon that listens to keyboard events and execute commands." Enek a configjába azt írok be alkalmazást, és olyan betűre, amilyet csak akarok. De nincsen meg a "command".
2023. júl. 22. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mondok egy jobb megoldást, emojipedia. Vagy csak rákeresel arra az emojira amit használni akarsz és kimásolod.
2023. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az így nem fog menni. A winkey+É a Windows beépített emoji gyűjtemény panelját nyitja meg, és onnan lehet tallózni. Ha a te rendszereden nincs ilyen alternatíva, nem fog létezni.

Marad a webről beillesztés, pl. Emojipedia-ról kimásolod, vagy bármilyen más gyűjtőoldalról.

2023. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Linux alternatívák:


Emote - [link]

Smile - [link]

2023. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gnome-ban és Gnome alapú disztrókban van emoji panel, de csak GTK-s programokban hívható elő, mint pl. a Gedit, vagy a Szövegszerkesztő (gnome-text-editor). Ha jobb klikkel kattintasz a szövegszerkesztő mezőre, van egy "Emodzsi beszúrása" menü, ott találod. A gyorsbillentyűje ctrl+.

[link]

[link]


A Karakterek (gnome-characters) programban szintén találsz több ezer emojit, onnan is ki tudot másolni őket: [link]


Elméletileg KDE-ben is van emoji picker, de én nem használok KDE-t, úgyhogy nem tudom, hogyan működik pontosan: [link]


Amelyik asztali környezetben pedig egyik sem található meg, ott tudod használni a fent említett Emote vagy Smile programokat.

2023. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kösz. #3: ❤️ Emojipedia. Amúgy a statusbar -ra (panel) is így kellett bemásolni egy weboldalról a widgeteket. Azokat meg innen: [link] Még külön kiszínezni őket a config fájlban külön színkód beírásával lehet.

Mármint annak, aki ablakkezelőt + polybart használ komplett, kész grafikus felület helyett.🫀👨‍⚕️ Getemoji.com: 😍 is működik: 👻

Az emojipicker alkalmazást is telepítettem, melynek neve: "emote" 👍️ De ezt is Ctrl+c és Ctrl+v -vel kell bemásolni ide, csak ez nem weboldal, hanem a gépeden van: Ctrl+ Alt+ E 🐱

2023. júl. 23. 10:14
 9/9 A kérdező kommentje:
emote 🐭
2023. júl. 23. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!