Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy javíthatok az IRL Stream...

Hogy javíthatok az IRL Stream minőségén?

Figyelt kérdés

Egy kamerával streamelek mobilinterneten keresztül. Ez többnyire 5G. Simán telefonon keresztül.


Ha bemegyek egy épületbe, vagy plázába, akkor romlik a minőség a térerő miatt, vagy akár meg is szakad.


Ezen szeretnék változtatni és stabilabb kapcsolatot létre hozni!


Hogy tudnám megoldani, hogy ilyen helyeken és stabilabb legyen a kapcsolat?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. aug. 2. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy, a mobil lefedettséget nem tudod befolyásolni.
2023. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már láttam több streamernél, hogy router, vagy usb-s mobilnet, akármi van náluk, de nem értem miért.


És nem feltétlen a lefedettséget akarom befolyásolni, hanem talán egy erősebb antenna miatt ott is stabilabb lenne a minőség, mint egy sima telefonnal, nem?

2023. aug. 2. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez kétirányú dolog, ráadásul a stream pont a macerásabb irányt használja intenzíven. A térerő az, hogy te mennyire hallod jól a tornyot, de a toronynak is hallania kell téged. Azon segíthet egy router, hogy jobb legyen a vétel, de ami elég jó is hozzá azok többnyire hálózati árammal működnek, nem akkumulátorral. Feltöltésre eleve kevesebb frekvencia van allokálva mint letöltésre, mert az adatforgalom jelentős része letöltés. Nem véletlenül van ez így a vezetékes hálózatokon is, ha szimmetrikus kapcsolatot adnának jelentősen lassabb lenne a letöltés némi plusz feltöltésért cserébe, az előfizetők pedig hatalmas letöltési sebességet akarnak. A feltöltéssel az is macera, hogy meg kell oldani, hogy egyszerre csak egy eszköz küldjön az adott csatornán, különben interferencia keletkezik és az is lassítja a rendszert. Ezt nem tudja teljesen kiküszöbölni, ezért sok lesz felfelé a csomagvesztés, főleg ha gyengébb a vétel mert például sok vastag falon megy át. Bizonyos frekvencián teljesen meg is szűnik a vétel beltéren, jellemzően az alacsonyabb frekvenciák működnek, amiknek kicsi a kapacitása, de nagy lefedettséget nyújt.
2023. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma itt mászkált egy népszerű külföldi Streamer a környéken és ott is kiváló minősége volt a live-jának, ahol nekem kb meg is szakad. És kívülről csak azt láttam, hogy egy telefonról nyomja. A táskájában nem tudom mi volt. Hogy lehet megoldani, hogy olyan minőség legyen egy live?
2023. aug. 4. 02:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!