Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudnátok tanácsot, magyarázato...

Tudnátok tanácsot, magyarázatot, tapasztalatot, vagy pusztán bármi ötletet adni egy számomra kissé ijesztő és furcsa dologgal kapcsolatban? Az eset egy ismerősöm Facebook profiljával kapcsolatos, lentebb igyekszem felvázolni mindent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy ismerősöm Facebook profiljáról lenne szó (igazából csak inkább ilyen mellékprofilja, utóbbi időbe ritkábban is használja, nem a saját nevével van fenn vele) és hogy Instagrammon is találtam egy azonos nevű fiókot még régebben, csak akkor még nem figyeltem fel rá. Ami azt illeti, teljesen olyan, mint ismerősömé Facebookon, a profilkép is ugyanaz a színek eltérését kivéve, a csatlakozási dátum is stimmel és az általa bekövetett oldalak, hírességek, csatornák, stb. is mind egyezik ismerősöm érdeklődési köreivel, kedvenceivel.


Nos, nemrég úgy gondoltam, hogy akkor bekövetem, mivel biztos ismerősömé, de mikor megemlítettem neki, akkor derült ki, hogy ő most látja először ezt a profilt és nem is ezzel a névvel regisztrált az Instára.


Itt még úgy voltam vele, hogy lehet csak valami rokona vagy ismerőse szórakozik, de itt jött a bibi, mert mondta, hogy azt a Facebookos profilját csak én és az egyik testvére ismeri, de ő is csak nemrég tudta meg és ismerősöm állítása szerint biztos nem viccelődne ilyenekkel. Viszont aki csinálta, annak ismernie kell az ismerősöm " hivatalos " profilját is, legalábbis tisztában lenni a valós személyével, mert érdeklődési körei, meg ilyesmi, az csak ott van kinn, meg nyilván az tudja, aki közelebb áll hozzá.

És azon a mellékfiókján semmi utalás nincs, amiből következtethetnének.


Gondoltunk arra is, hogy talán valamiért automatikusan keletkezett, de a belépési adatok persze mások.

Egyébként a fiók már nem aktív, ahogy láttam, bár azért mindketten ráírtunk a dolog tisztázása végett, én jelentettem is, de az Insta aztán visszadobta, hogy nem találtak problémát és ígyis túl sok az ezügybeli beérkezett leveleik száma, ezért nem tudnak jobban vele foglalkozni.


Viszont nem szeretnék, ha véletlenül is történne visszaélés az ismerősöm személyével, ezért is lenne jó magyarázatot, vagy valami kiindulópontot találni, mert egyébként így sehogy nem akar összeállni a történet.


Próbáltam pontosan leírni a sztorit, remélem, érthető, neten az a baj, nem nagyon tudok utánanézni.

Tehát ezért is próbálok körbekérdezni.


Esetleg tudtok akkor valami használható ötletet, vagy bármit, ami segíthet előbbre vinni a helyzetet?


Válaszokat előre is köszönjük!



2023. aug. 7. 02:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd nyilván hazudik, vagy ő csinálta azt a profilt, csak már elfelejtette.
2023. aug. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez lenne a legkézenfekvőbb, de nem hiszem, hogy bármi oka lenne tagadni, meg mikor kérdőre vontuk a profilt, ő is ugyanolyan kézségesen ráírt és látszott, hogy szeretné tudni, mi van.

Emlékezni pedig elv emlékezne ilyenre.


Mindenesetre azért köszi.

2023. aug. 7. 13:44
 3/4 Thunderfairy ***** válasza:
Meg is játszhatta magát amikor ő is ráírt arra a profilra.
2023. aug. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen okból NEM az igazság van az orrodra kötve.
2023. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!