Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Neptun vagy a Kréta a rosszabb?

A Neptun vagy a Kréta a rosszabb?

Figyelt kérdés
A Krétát középiskolából én is jól ismerem, mint a legtöbb ember az én generációmból. Viszont idén kezdem az egyetemet, így a Neptun használatáról nem tudok annyira sokat. (Eddig amit el kellett benne intézni, az rendben volt, de nem tudom, hogy a jövőben lesz-e gondom vele.)

2023. aug. 30. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A krétából pont kimaradtam, a neptunnal nekem nem volt sok gondom.

A neptunt már nagyon regóta fejlesztik, így talán kiforrottabb.

2023. aug. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

A Kréta egy fokkal jobb.

A Neptun alapjaiban van elcseszve. Én nem láttam a forráskódját (a Krétáét igen, mert az ugye ""nyílt forráskódú"", haha...), de dolgoztam a Neptun asztali kliensével, amit ti, leendő és jelenlegi egyetemisták nem láttok, de én mint ex-egyetemi rendszergazda, igen. Na arról jót mondani nem tudok. Ahhoz képest, hogy nem egy mai szoftver, orbitális bugok vannak benne, a hiányosságairól és a borzasztó béna megoldásairól nem is beszélve.

Ide tartozik, kedvenc Neptunos hibaüzenetem: [link]


A Kréta backendje már viszonylag korrektebb cucc. Oké, vannak benne hülyeségek ill. vicces dolgok, mint a hard-coded jelszavak (Porcica1 -> [link] ), az angol-magyar kevert nyelvű változónevek ( [link] ), a DirtyWords.xml ( [link] ), de azért itt legalább a törekvés látszik, hogy legalább szakmailag valami értelmezhető dolgot alkossanak.


A webes felülete mindkettőnek elég trehány, de abból a szempontból is rosszabb a Neptun.

2023. aug. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
68%
Behozok mégegy szempontot: felhasználói élmény. Én 2020-ban váltottam a kettő között, az akkori élmények alapján szerintem egészen hasonló a kettő felület. Mindkettőben ugyanúgy bogarászni kell, csak a Neptun talán kiterjedtebb.
2023. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A Neptun nekem rosszabb. Igaz, a Neptunt használom is minimum tárgyfelvételkor, gyűjtőszámlás izéknél, a Krétát meg semmire nem kellett használnom. Jegyet kaptam, láttam, ott volt az átlag, ennyi. A Krétánál nem volt lehetőségem negatív tapasztalatot szerezni.
2023. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!