Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom-os modemből csak 1...

Telekom-os modemből csak 1 lanon jön át az 1000mbps?

Figyelt kérdés
Üdv egy olyan problémába futottam, hogy az itthoni 1000/25-ös netünk ami közvetlenül a modemből jön át a gépbe a másik kimenetből nem tudja ezt a teljesítményt leadni. Leteszteltem mindkettő kimenetet a modemből két külön kábellel mindkettő lehetséges módon de mindig csak az képes ezt leadni ami a 3-as portból jön át. Mi lehet itt a probléma? Hibás lenne a modem vagy ez ilyen faszán van megoldva? Előre is köszönöm a válaszokat.

2023. szept. 9. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi jön a többin? 100 alatt egy kicsivel? Ugyanazzal a kábellel próbáltad? A Diginek volt olyan két portos modemje aminek csak az egyik portja tudta a gigabitet.
2023. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindent megpróbáltam és Telekomos a netünk vadiúj optikai. És csak az egyiken jön át 1000-el.
2023. szept. 9. 13:28
 3/13 anonim ***** válasza:
És mennyi jön a többin?
2023. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak 100 vagy alatta.
2023. szept. 9. 13:34
 5/13 anonim ***** válasza:

Kezdetnek írd le a típusát nekünk (vagy csak keress rá magadtól), valószínűleg van kézikönyve.


De amúgy ha minimálisan értesz hozzá és rendesen be akarod állítani a dolgokat, inkább saját routert használj a modemet meg bridge módba tedd.


pl bridge(modem) módba teszed, (dhcp/nat-ot kikapcsolod rajta)

és rákötöd a routered.

2023. szept. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet a Telekom korlátozza szoftveresen, mert a 4 portból 3-at az IPTV-re szán. Korai optikai modemeken nem is működött a net a 4 portból 3-on, ha több eszközön akartál netezni mint egy kénytelen voltál saját routert betenni. Most is csak azért adnak sokportos, wifis modemeket, mert már csak ilyen van.
2023. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Valami Sagemcom-os kínai darab. De ezek szerint akkor az utolsó kommentelő gondolatmenete lesz a helyes. Mert mint utólag ránéztem nem is a 3-as hanem a 2-es port ami működik csak. Folyamatosan probálgatom és a többi ugyan úgy retek. Csak az a fura hogy eddig mintha nem lett volna ez észre sem vettem. Akkor kéne vegyek egy routert. Köszönöm a segítségeteket .
2023. szept. 9. 14:30
 8/13 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyit megkérdeznék hogy a jövőre gondolva esetleg ha bekötik nálunk a 2000-eset akkor milyen routert ajánlanátok? Ami ki is szolgálja majd ezt
2023. szept. 9. 15:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Minimum 2,5Gbe kell hogy legyen a port rajta. De a 2gbit net kissé túlzás, csak akkor érdemes bekötni ha nagyon sokan használjátok egyszerre, és mindenki sávszélesség igényes feladatot végez. Ha egy gépen ki akarod majd használni a 2 gigabitet, akkor a gépbe is olyan hálókártya kell, mert az alap az csak 100mbit vagy 1gbit-re képes általában.
2023. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát néztem a Budapesti csomagokat és láttam a 2000-eset és annyival nem drágább ,hogy ne érje majd meg számomra. Köszönöm a válaszaitokat akkor majd beszerzek egy routert. Mindenkinek ment pipa!
2023. szept. 9. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!