Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » FTP Szerver létrehozása,...

FTP Szerver létrehozása, illetve elérése "kintről" (részletes leírás)?

Figyelt kérdés

Üdv! Csináltam egy FTP szervert itthon, a Windows beépített FTP szerver funkciójával. A belső hálózaton tökéletesen működik.


Viszont szeretném elérni "kívülről" is.


Kipróbáltam az NGROK-ot, és a PLAYIT.GG-t (Ez alapján: https://www.youtube.com/watch?v=1_GT1Z2-CBc)


Az NGROK-kal korábban már csináltam HTTP alapú megosztást, az működött is.


Most viszont FTP alapút szeretnék, elérni "kintről" és írni-olvasni tudni a fájlokat, "feltölteni" is rá.


Mind az NGROK mind a PLAYIT.GG elindul, és "ONLINE" visszajelzést ad.


Total Commander-rel próbálkoztam, illetve más FTP kliensekkel is, az eredmény mindegyiknél ugyanaz:

Miután megnyitom a kapcsolatot, kéri a felhasználót. Beírom azt, amelyikbe a "szerver" be van lépve (és a belső hálózaton működik is), de erre azt kapom, hogy "OFFLINE" és megszakad a kapcsolat.


Eddig a pontig az NGROK kimutatja, hogy csatlakozik valaki, illetve ha a PLAYIT.GG-t próbálom, akkor teljesen ugyanezt produkálja.


KÉRDÉS: Hogyan tudnám megoldani, hogy elérjem a fájljaimat külső hálózatról is? Miért kapok "OFFLINE" hibát, amikor ugyanezekkel a beállításokkal LAN-on minden működik?



2023. szept. 17. 11:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Az Ftp az egyetlen amihez nem egy port kell hanem kettő. Elfelejtetted forwardolni a másodlagos port tartományt.

[link]

2023. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

A routeren is beállítottam a port forwardingot, az ngrok és playit.gg által kimutatott portokra (10072 az egyiknél), de így sem működik.

Csatlakozni bír, de amint megkapja a felhasználónevet (ami aktív), visszadobja, hogy "OFFLINE" és nem megy tovább.

2023. szept. 17. 15:30
 3/30 anonim ***** válasza:
Ftp logot mutasd hol akad el.
2023. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Azt hol tudom megnézni?

(Telefonon próbálom Total Commanderrel a csatlakozást)


Bocsi, nagyrészt tutorial alapján csinálom, mivel ez már meghaladja a szintemet (a LAN-on még meg bírtam csinálni egyedül) ahogy korábban a http-t is, viszont az elsőre működött (port forward sem kellett hozzá).


Az ngrok kimutatja, hogy csatlakozik egy eszköz, az eszköz pedig kéri a felhasználónevet (mivel nem állítottam be rajta előre)

Ezt beírva visszadobja, hogy "OFFLINE" .

Másik kliens ismeretlen hibával lép ki szintén az user megadása után. Ekkor az ngrok is azt mutatja, hogy nincs kapcsolódó eszköz.

2023. szept. 17. 16:03
 5/30 A kérdező kommentje:

Lecsekkoltam a Windows IIS kezelőjének naplófájlját. Viszont itt kizárólag a helyi kapcsolaton végzett csatlakozásokat jeleníti meg, amik működnek.

A távoli kísérleteket egyáltalán nem mutatja.


Ezek szerint nem is jött létre az összeköttetés az IIS szerver és az ngrok között?

2023. szept. 17. 16:44
 6/30 anonim ***** válasza:

4/

Telefonos TC-ben sehogy.


A PC-n ugyanazt a wan ip címet mutatja a router mint amit a [link] kiír?


Ha nem boldogulsz, írj rám privátban és rá tudok nézni a win10 beépített Gyors Segítség programjával.

2023. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

A "szerver" egy régi laptopon került létrehozásra, amin Windows 7 fut.


A routerem elég fapados, gyakorlatilag nem tudom rajta megnézni a WAN IP címet.

Elméletileg az ngrok pont arra lenne jó, hogy a routeren történő babrálás nélkül kreáljon port forwarding-ot, ami HTTP kapcsolatnál működött is. Illetve itt is létrejön a kapcsolat, viszont a felhasználónév bekérése után elakad.


Számítógépre (Windows 10) melyik FTP klienst javaslod, a LOG fájl kinyerése céljából?

2023. szept. 17. 17:19
 8/30 A kérdező kommentje:
Újabb fejlemény: Számítógépen (Windows 10) Total Commanderrel próbálkozva "időtúllépés" hiba jön fel.
2023. szept. 17. 17:29
 9/30 A kérdező kommentje:

Közben találtam ezt:


https://www.youtube.com/watch?v=xlL8s7EcNpQ


De még nem próbáltam végigcsinálni.

Viszont olvastam kommenteket, hogy a script egy hibaüzenetet dob fel.

2023. szept. 17. 17:30
 10/30 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elfelejteném ezeket a NGROK és PLAYIT programokat és uninstallálnám is őket. Csak szivatod vele magad.
2023. szept. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!