Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy B épületbe hogy lehet...

Egy B épületbe hogy lehet vezetékes és vezetéknélküli kapcsolatot létrehozni, ha az A főépületben van a modem ami a wifi-t sugározza?

Figyelt kérdés

[link]


Elnézést az egyszerű skiccért, de szeretném a legjobb megoldást választani és nincs tapasztalatom e téren manapság milyen újabb technológiák vannak (pci-os wifi meg ilyenek).


Lényeg: A főépületben volt eddig a pc, ami a (koaxkábeles) modemre volt kötve (kékkel jelölve) egy 2 méteres Eth kábellel és vezetéknélküli internetet is sugárzott a modem (zölddel jelölve, hogy az egész házban jó volt a jel).


Most viszont a modem áthelyezése nélkül (hogy a főépületben maradjon meg a wifi, mert elég vastag fal van a két épület között) kellene levezetni a vezetékes netet a kisebb épületbe úgy, hogy ott is legyen ugyanolyan wifi.


Vagy van más megoldás is? (pl. két router külön hálózatban, de ezért nem szeretnék új routert venni és nem tudom sebességben mennyivel lesz lassabb)


A legfontosabb a vezetékes kapcsolat sebessége, mert ugyanúgy akarom használni, mint a főépületben, de jó lenne ha a wifi is megfelelő sebességű lenne, mint a főépületben.



2023. okt. 1. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Áthúzol egy utp kábelt és teszel a végére egy wifi routert így: [link]
2023. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kihúzol egy UTP vezetéket a két épület között, és akár egy régi, nem használt wifi routerből is tudsz "jelerősítőt" csinálni.
2023. okt. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor jól gondoltam, hogy elég egy másik eszközbe átvezetni az utp kábelt viszont akkor vennem kell egy wifi routert. Bár ha ez az egy megoldás, akkor nyilván meg kell vennem az eszközt, nincs mese.


#2: Az mit jelent, hogy "jelerősítőt" csinálni? Csupán beállítás kérdése vagy elektronikusan kell babrálni vmit?

2023. okt. 1. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Beállítás kérdése.


Egy ősrégi router is jó erre, sőt, akár egy "kilőtt" szolgáltatói router is, csak tudjon wifit sugározni.


UTP kábellel összekötöd a kettőt.

A "kettes" router LAN portját használod.


A "kettesen" kikapcsolod a DHCP-t, beállítasz egy wifit (pl. hatso_épület_wifi) jelszóval, stb.

Én úgy szoktam, ha a "fő" router IP címe 192.168.1.1,akkor a "kettesét" 192.168.1.11-re állítom (azért nem 1.2-re, mert néhány szolgáltató routere "meghülyül" - tapasztalat )


Ezután nem fogod tudni elérni a "kettes" router felületét, viszont a hálózat működni fog.


Közös hálózat lesz, az IP címeket a "fő" routertől kapod, eléred a házban lévő gépeket a másik épületből és vice-verse.

2023. okt. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2023. okt. 1. 14:28
 6/8 A kérdező kommentje:

Arra még kíváncsi lennék, hogy még a TV-t milyen megoldással lehet a B épületbe vezetni, ha ott is akarok egy másikat? A főépületben koax kábelen csatlakozik és van benne egy digitális kártya.

Ahhoz szükséges a szolgáltató szerelőit kihívni vagy én is meg tudom oldani?

2023. okt. 1. 18:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Miféle TV ?


Iptv ugyanúgy átmegy utp-n, csak igmp kompatibilis legyen mindegyik eszköz.


MindigTV-hez tegyél ki egy amtennát vagy húzz koaxot is.

2023. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A meglévő koax-ból elosztóval indítasz egy leágazást.

Viszont szükséged lesz egy második kártyára

2023. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!