Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet valami gond abból ha a...

Lehet valami gond abból ha a panelházban egy levédetlen wifi-re kapcsolódok, és használom az internetet?

Figyelt kérdés

Szóval ezért megbüntethet valaki? Rendőrség, stb...?

Mert hát nincs jelszóval védve a wifi. Jelszóval védettet is talál a gépem, de azzal inkább nem próbálkozok, mert nem a semmiért van jelszó rajta. De egy jelszó nélküli wifinél mi a helyzet? Nem úgy van hogy arra bárki rácsatlakozhat?


2010. okt. 18. 10:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Akkor en elmondom, mielott nagyokos baratunk azt gondolja, hogy tud valamit, ami extra.

A "es atiranyitottam virusos oldalakra" dolognak a lenyege, hogy kell egy sajat gep, amire a default route mutat - ehez csak annyi kell hogy a wifi-n bealithato legyen a gateway, vagy a gepet a wifirouter es a adsl/kabelmodem koze rakjuk.

Ezutan telepitunk egy transzparens proxy-t, (jellemzoen squid-ot) es annak a beallitasaival modositjuk a lekerdezesek eredmenyet.

Jellemzobb felhasznalasa, ha az ember nem genyosagbol, hanem jofejsegbol, es figyelmeztetesbol tilt le lapokat (jellemzoen smswarez, torrent) illetve a kepekre minosegrontes, illetve vizjelezest tesz (xxx kizarasa miatt).

Ram privulhattok, reszletesen is eltudom magyarazni. :P (Csak ne "es hova kell kattintani" szintrol, mert attol agyzsibbadast kapok -_-! )

2010. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

hát én is így gondoltam, hogy ha nincs jelszó rakva rá, akkor miért ne használhatnám? amúgy meg nem letöltök, hanem csak a leveleimet nézem, meg szimpla netezés. szóval nem olyat csinálok amivel az egész sávszélességét lefoglalom.

mert azt megérteném, hogy gond lenne ha filmeket töltenék, és ezzel belassítanám a netét, de nem ez a helyzet.

a jelerösség (signal) legjobb esetben is csak 29%, legtöbbször 10-15% körül van, és így megmértem a sebességét és 5,5 Mbit-es. szóval ilyen sebességű internetnél szerintem észre sem veszi hogy használom én is. de ha észre veszi, akkor se lehet semmi bajom, mert nem illegális amit csinálok, igaz?

2010. okt. 18. 14:49
 13/14 anonim ***** válasza:
Igaz.
2010. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
nagyszerű :D
2010. okt. 18. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!