Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék részletes segítséget...

Lámakáma kérdése:

Szeretnék részletes segítséget kérni abban: hogyan tudom az interneten fellelhető idegen (leginkább angol) nyelvű szövegeket értelmezhető magyar nyelvre fordítanom? Nem csak mondatonként hanem nagyobb terjedelemben is. Köszönöm a hasznos válaszokat!

Figyelt kérdés

#magyarra fordítási lehetőség #egész cikkek fordítása #angolból magyarra #idegen nyelvű szövegek fordítása
2023. okt. 7. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
[link] próbáld ezzel, de azért nem árt ha tudsz valamennyire azon a nyelven amiről fordítasz. Mert nem 100%-osak ezek.
2023. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Google fordító se annyira rossz, arra elég hogy megértsd a szöveget amit idegen nyelven nem értenél. De ne publikáld a fordított szöveget, mert tele lesz nyelvtani hibákkal.
2023. okt. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Yandex hosszabb szövegeket tud kezelni egyszerre, mint a google translate, és a fordítás minősége nem rosszabb.
2023. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pár böngésző alapból fel is ajánlja. Ha nem, a linket beillesztheted a fordítóknál a szöveg helyére, de azért csodát ne várj, mert pl. sok szónak több jelentése is van, és a szövegkörnyezetet nem nagyon tudják értelmezni, és ugyanazt esetleg később máshogy fordítják, hogy elkerüljék a szóismétlést.

[link]

[link]

2023. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Thunderfairy ***** válasza:
Inkább megtanulni kénne jól angolul. Semmit nem érnek ezek a forditok.
2023. okt. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előbb inkább magyarul "kénne" megtanulni, legalábbis írni... Az pedig hogy semmit nem érnek ezek a "forditok", erős túlzás. Egyrészt egyre jobbak, másrészt változó, hogy hogy sikerül, néha jobb, néha rosszabb, de nem kéne sarkítani, hogy vagy tökéletes valami, vagy szemét.
2023. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kérdésemre adott hasznos válaszokat! A Google-t ismertem korábbról, csak elégedetlen voltam vele. Szükségesnek láttam bővíteni az ismeretemet.
2023. okt. 8. 16:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Privátra itt válaszolnék. Ha az angol szöveg helyére írtad, látatlanban nem tudom, mi lehet a probléma.
2023. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!