Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan töltsem fel a filet?

Hogyan töltsem fel a filet?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen egy társasház egyik lakását bérlem, az internethálózat egy routerrel van elosztva. Mindenki ugyanarra a hálózatra csatlakozik fel, olykor előfordul hogy ledob a gép a netről. Lassú a sebesség is, rendszerint gyenge a jel is. (45 Mb/s (2,4 GHz).


A problémám ezzel csak az, hogy van egy biztonsági mentésem a cuccaimról, egy a külső vinyón egyet meg terveztem feltölteni a drive-ba. Mivel túl nagy a fájl 55GB körül ezért túl sokáig tölti fel. Tegnap este elkezdtem feltölteni, és 18 órán keresztül töltötte, mire az utolsó pillanatban fél órával előtte ledobott a netről és megszakadt az egész. Tiszta ideg voltam.


Azt nem tudom, hogy kellene feltölteni. Ezért most nem szeretnék internetcsomagot beállítani, mivel szerződés kötés kell hozzá, és egyébként is van netem. Csupán annyi ideig kellene erősebb net, amíg feltöltöm a felhőbe azt a nyomorult fájlt. Ha esetleg leégne a lakás, vagy elhagynám a vinyót, vagy megsérülne legyen meg egy virtuális helyen is titkosított formában. Persze nem tudom felrakni. Nincs olyan egyszeri lehetőség, ami nem dob le a netről és viszonylag gyors is?



#internet, feltöltési sebesség
nov. 27. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Telefonodon nincs net? Azt megosztva esetleg? Az nem lehet hogy gyorsabb?
nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hot-spotról próbáltam de akkor a telónak egész nap a közelében kell lennie. Ráadásul 36 órát írt ki rá, de ha nem lesz jobb akkor lehet azt fogom. USB- alapú megosztással mondjuk lehet gyorsabb lenne, még azt megpróbálom.
nov. 27. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:

A biztonsági mentés, ami 55 giga, miért van összecsomagolva 1 file-ba?

Javaslom hogy a file-okat saját önnön valójukban töltsd fel, csomagolatlanul, és akkor a megszakadt rész előtt feltöltöttek már fel lesznek töltve.


Amúgy az meg milyen, hogy a társasházban 1 routerről van leosztva a net? Vagy a tulaj vett egy sima gigabiteset, azt' arra kötötte rá a kiadott lakásokat?

nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Abban nem vagyok biztos, hogy egy routerről van elosztva. Mivel mindenki arra a nevű hálózatra csatlakozik fel, csak ezért gondoltam. Azért van becsomagolva, mert a gpg nem képes könyvtárakat titkosítani, csak ha egy adott fájlként látja. A tar fájlt tettem át gpg-be, mert nem akarom titkosítatlanul feltölteni.


A kérdésem csak annyi lenne, hogy esetleg tud-e valaki valamilyen opciót rá, hogy gyorsan felmenjen. Valami egyszeri gyors netcsomagot, ha nem nem baj. Akkor veszek telóról korlátlan netet, aztán meglátom.

nov. 27. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Az az ötletem, hogyha így csomagolgatni akarsz, hogy akkor csomagold át kisebb, pl. 10 gigás darabokra.

Nem hiszem, hogy lenne ilyen egyszeri netes csomag.

nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet, lehet kipróbálom.
nov. 27. 17:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Darabold 4GB-os zip filelokra. Titkosítani is lehet akár, DVDre is elfér.


Egyébként régen az FTP protokol nem volt ilyen kényes. Ha megszakadt ott folytattad legközelebb a le/feltöltést ameddig előzőleg eljutottál.

Csak a divatos felhőtárhelyek ilyen kényesek a megszakadásra. :(

nov. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne wifin hanem utp kábelel tölts.
nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs net kábeles megoldás a lakásban.
nov. 27. 23:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!