Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom router port forward...

Telekom router port forward miért nem működik?

Figyelt kérdés
Sagecom F@ast 5670 router port forward nem működik. lanon minden ok, de kivulrol a port nem elerheto. 20szor megneztem hogy mindent jól irtam. Remote host *, internal es external port 445 smb. Internal host is jo. Dhcp reserve ip be van kapcsolva arra a gépre. Tuzfal nincs azon a gepen. Reseteltem is a routerert. Upnp ki van kapcsolva. Bekapcsolva se ment. Dmzben vagy dmzn kivul sem mukodik. Telekomot felhivtam azt mondta a csavo hogy ez egy ilyen. Mit csinaljak? Ja es a 2.5g port nem mukodik.

2023. nov. 29. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem szokás smb portokat interneten átengedni :-) Valamire való szolgáltató meg is fogja, így az a csomag el sem jut a router-ig valószínűleg.


Ha távoli fájlmegosztást szeretnél csinálni, akkor használj más megoldást, vagy valamilyen VPN-t (Wireguard, Zerotier stb.).

2023. nov. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt akartam írni, hogy ez így minden csak nem biztonságos.
2023. nov. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszi oksa megprobalom ezeket
2023. nov. 29. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Én saját routert használok, amin van egy openvpn alapú VPN-szerver. Telekom-os router pedig bridge módban van. Free ddns is használatban van, így bárhonnan bármikor elérem az otthoni megosztást, ugyanazon a címen.
2023. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy szolgáltatói nat mögött? Más portforward működik?


Természetesen 445 külső porton nem fog működni. Válassz a routeren jóval magasabb számot külső portnak. [link]

A biztonság miatt szűrd azt is kitől fogadod el a smb kérést, és a jelszó is biztonságos legyen.

2023. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szolgaltatoi natot hogy nezem meg? 8000es port sem mukodott
2023. nov. 29. 17:40
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Mit mutat a whatismyipaddress.com ?

2. Routered menüjében mi a wan oldali ip címed?

Ha a kettő azonos akkor minden rendben, de ha ez utóbbi valami 10.xxx.xxx.xxx cím akkor az szolgáltatói nat. Ekkor ügyfélszolgálatra betelefonálhatsz hogy (pl biztonsági kamera miatt) vegyenek ki natból és adjanak publikus ip címet.

2023. nov. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszi. Nincs nat. Fogtam egy nagy portra tettem a remote portot igy mukodik. Ez mennyie biztonsagos? Be kell jelentkezni h a fajlokat el lehessen erni.
2023. nov. 29. 21:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha pont úgy használod ahogy a képen van akkor biztonságos. Ha nem nem.


Van egy jobb módszer: hogy FTPs szervert raksz az egyik gépre. (pl File Zilla) Abban van autoban opció a támadók ellen és szabadabban is konfigurálható.

2023. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, bármilyen SMB megosztást, vagy akár remote desktop elérést csak úgy közvetlenül kitenni netre szerintem sehogy nem biztonságos, függetlenül a beállított porttól.

Ezeket csak VPN-en keresztül szabad távolról használni.

2023. nov. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!