Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van-e olyan magyar nyelvű...

Van-e olyan magyar nyelvű honlap, vagy portál, ami ha nem is kimondottan, de elsősorban informatikai szakembereknek szól és ha nem is kizárólag, de többnyire nyílt forrású megoldásokra összpontosít?

Figyelt kérdés
Amennyiben fóruma is van, az is elsősorban a szakmai dolgokra koncentrál, nem téma a villanyautó vs. benzines. A Rolex, gender, meg az egyéb hülyeségek.

2023. dec. 1. 21:29
1 2 3
 11/21 gentoojedi ***** válasza:
Okoskodni csak a hülyék tudnak. Pont az a lényeg, hogy az okoskodók be sem képesek kerülni
2023. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Tom Benko ***** válasza:
@gentoojedi: Akkor az oldalon én, a mezei matfizkém tanár hobbilinuxista nem is rúghatok labdába?
dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 gentoojedi ***** válasza:

@Tom Benko


Beszúrom az oldalon lévő hozzáférési szinteket ismertető részt:


1-es hozzáférési szint: Oldal olvasói hozzáférés. Az oldal zárt (a nyilvánosság előtt nem publikus tartalmak) hozzáféréséhez szükséges, mely ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Egyes szintre bárki regisztrálhat, aki betöltötte 18-k életévét. A regisztrációhoz egy működő e-mail címre és egy választott nickname-re van szükség. Lásd bővebben a regisztráció menete résztben.


2-es hozzáférési szint: Interaktív jogosultságú hozzáférés. Cikkekhez való hozzászólás, szavazás, fórum használata. Ez kizárólag informatikai területen dolgozók számára elérhető. A regisztráció feltétele egy választott kategóriájú teszt legalább 70%-os szintű megírása. Ez után egy munkahelyi domain végződésű e-mail címről kért igény valódi és igazolható névvel, feladatkörrel/titulussal. A regisztráció saját e-mail címre is kérhető, azonban az igényt munkahelyi postafiókból kell leadni. Amennyiben már egyes szintű hozzáféréssel rendelkezik a felhasználó, de azt nem munkahelyi postafiókból tette, a regisztrációt egy ilyen fiókból újra kell kérni.


3-as hozzáférési szint: Moderálási jog. Az előző szint fórum/cikkhozzászólás moderálási jogokkal kiegészítve. 5-ös hozzáférési felhasználók szavazati többséggel adhat rá jogot. Feltétele 2-es hozzáférési szint megléte és két évnyi aktív tevékenység..


4-es hozzáférési szint: Beküldött cikk publikáló/jóváhagyó/lektoráló. Az előző szint cikk jóváhagyási/módosítási jogokkal kiegészítve. 5-ös hozzáférési felhasználók szavazati többséggel adhat rá jogot.


5-ös hozzáférési szint: Oldalüzemeltető. Ezt a szintet az oldal üzemeltetők egyhangú szavazással adhatják egy általuk egyértelműen alkalmasnak vélt legalább kettes szintű felhasználónak, mely aktív munkájával - saját howtok készítése, szakmai cikkek írása, és/vagy saját fejlesztésű program publikálása és dokumentálása - kiemelkedően hozzájárul a portál gyarapításához, értékének emeléséhez. E jogosultság megszerzéséhez egy személyes találkozó feltétel, valamint belépés az oldalt üzemeltető egyesületbe - ez jelenleg kidolgozás alatt.


Az oldal üzemeltetői és főmoderátorai egyéni elbírálása útján kivételt tehetnek a felhasználó számára kedvező irányban.


Az oldalra 2-es, vagy annál magasabb szintű hozzáférés és taggá válás meghívás alapján is kapható egy oldalüzemeltető tag ajánlása után.


Ezeket ismertetve tájékoztatlak, a célom az, hogy egy 10-20 fős mag 50%-a eljusson az ötös a szintre.

Tudom nem egyszerű ide eljutni, meg sok idő, de felgyorsítom a folyamatot.

Jelenleg csak én vagyok 5-ös szinten, ezért bárkit, akiről meggyőződésem, hogy kapásból alkalmas rá, annak felkínálom ezt a lehetőséget.

Lassan húsz éve követem a linuxos fórumokat, sok mindent láttam. Meg tudom állapítani néhány hozzászólásból nagyjából, ki milyen szintű linuxismerettel rendelkezik. Gyakorlatilag végigmentem a Te lábnyomodon is.


Meg kell, hogy dicsérjelek. Már nem mindenáron tukmálod mindenkire az Archot.


Szóval Te nem beléphetsz, hanem BE KELL lépned.


Az elmúl közel húsz év során rengeted linuxos fórum szűnt meg, vagy legalább meggyérült.


Az alábbi okok miatt:


- Minden jött ment szakbarbár regisztrálhatott.

- Mindenféle erkölcsű és (büntetett) előéletű ember.

- Drogosok, nácik, alkoholisták (fél)bolondok.

- Teljesen nyílt fórumok (a regisztrálatlan felhasználók is olvashatták)

- Disztro war.

- Kontrollálatlan offolások. És ezek miatt hitviták mindenféle téren, többek közt politika. És ezzel az a baj, hogy egy ma is létező nagy portálon máig ez megengedett. Nem kívánom a portált megnevezni, hivatalosan Te se tedd. Még a végén pert indít a fenntartó/kiadó stb. Volt egy perelős balhé. Nem szarakodnak.


Egyik legnagyobb baj azzal az oldallal, hogy one man shownak érszem. Ez nem igazán jó. Egy emberen múlik minden. Egyrészt szabadidő szempontjából nem megoldás, hogy mindent maga csinál, másrészt ha valami történik az ilyen egyszemélyes adminokkal, akkor az oldal megdöglik.


Felvázoltam az oldalon a gondolataimat és kb kinevettek a ma is ott tanyázó tagok, az a bázis, ami a töredéke az egész közösségnek. Nagyon sokan elmentek az oldalról ezek miatt. Neked az ottani reged még meg van, de mintha passzív lennél ott rég óta. Legalábbis, amíg tag voltam nem találkoztam az utóbbi időben semmiféle megnyilvánulással Tőled. De ne is erről beszéljünk. Levontam a tanulságokat. Térjünk vissza Rád.


Rólad határozottan tudom, hogy vágod a linuxot, és nem vagy hülye, annak ellenére sem, hogy tanár vagy. - Na jó ez csak írónia volt. Nem bántom a tanárokat - ellenben ott sokan teszik - , csak sajnálom őket, de ez nem ide tartozik.


Mellesleg írtam pár napja Neked priviben.


A lényeg, ha még pár ember eljut 5-ös szintre, akkor lesz stabilan működtethető az oldal és a demokratikus szemléletemnek köszönhetően még azt is megérhetjük, ha egyszer szükségét érzitek, engem is ki tudtok dobni.


Remélem Tom Benko magadra nézvbe érzed, hogy ez nem lehetőség, hanem kötelesség.


Privben dobj egy mail címet és regellek.


Továbbra is kérem Mitchelsont és Wheelst, keressen meg.

dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Tom Benko ***** válasza:
Benne vagyok.
dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Már most halálra van ítélve az oldalad. De ne legyen igazam.
dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Thunderfairy ***** válasza:
Szerintem is tul szigorú az oldal egy átlagos felhasználónak. Közbe meg itt is megy a kivételezés Gentoojedi az az igazság. Ha ennyire szüröd a felhasználókat akkor miért lehet szavazással is elörébb lépni???
dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 gentoojedi ***** válasza:

"Szerintem is tul szigorú az oldal egy átlagos felhasználónak"


Nem átlagos felhasználónak van az oldal. Az van pár. (Meg volt egy tucat, ami meg is szűnt.) Minek még egy.


"Ha ennyire szüröd a felhasználókat akkor miért lehet szavazással is elörébb lépni???"


Az egy lehetőség azok számára, aki már olyan szinten vannak, hogy elég jól meg tudják állapítani valakiről milyen tudással rendelkezik munkájában használja, stb, valamint milyen a linuxhoz való hozzáállása.


"Közbe meg itt is megy a kivételezés"


Te így látod, hogy kivételezek. Én nem nevezném ezt annak, mert nem fejre meg szimpátiára vagy nyalásra. Nálam a tudás a prioritás, az a szent.

Más fórumokról szedett ismerősök is fent vannak a listán, meg olyan is, akit személyesen ismerek és IRL ismertem meg nem fórumról.


Wheels, aki sajnos innen lepattant, már más fórumon is követtem, váltottunk pár privátot.


Tom Benko szintén régi jelenség egy másik fórumról.


19 éve követem a linuxos fórumokat, sok mindent láttam.


Akivel tanán kicsit jobban kivételezek(/nék) az Mitchelson, aki szintén megpattant egy jó hete. A hozzászólásaiból lejött, hogy vagy IT-ben dolgozik, vagy dolgozott. Azt is merem állítani, hogy bizonyos téren én engem is le tudna alázni tudásban.


Szívesen válaszolok még a kérdéseidre Thunderfairy, nyilvánosan is és privátban is. De az idő véges.


Még egy darabig itt leszek és én is dobbantok.

dec. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 gentoojedi ***** válasza:

#15


"Már most halálra van ítélve az oldalad."


Ja igen. Mert nem csinálok egy 1643-ik Linux fórumot, ami már azért halálra van ítélve, mert van 1642 ugyanolyan, aminek túlnyomó része el is hal. Nagyon sok egykoron virágzó fórumot láttam 19 év alatt elsorvadni, vagy szétveretni. Sokat tanultam belőle és levontam a tanulságot.


Amit én terveztem meg az évek során, arra már felmerült az igény, csak eddig senki nem volt elég kitartó ezt nemhogy végig vinni, de eddig sem jutottak el a folyamatban, ameddig én. Nagyon sok munkám van benne, nem fogom félbehagyni.


"De ne legyen igazam."


Ne legyen.

dec. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Tom Benko ***** válasza:
Bizonyos szempontból az elitizmus és az exkluzivitás amúgy nagyon is jó dolog. Elég a sarki kocsma vs. sommelier-találkozó esetre gondolni.
dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 gentoojedi ***** válasza:

#15-ös anonim. Most visszakérdezek.


Szerinted miért van az, hogy Te és még sokan itt anonimként írnak bármit is? Nem kötözködés, csak pusztán érdekel a véleményed. Nekem van egy sejtésem, kíváncsi vagyok megerősítesz-e benne.

dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!