Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ma harmadjára jött egy SMS a...

Ma harmadjára jött egy SMS a telefonomra, hogy 3590 forintot levontak a kártyámról, a helyszínként pedig Dublin FACEBK *48 van megjelölve. MIT TEGYEK?!

Figyelt kérdés

Az első alkalom november utolsó napjaiban volt, de akkor még nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Mostanában kiemeltem az instámon pár bejegyzést promóciós céllal, és mivel az össze van kapcsolva a facebook fiókommal, ezért úgy gondoltam, hogy azzal lehet összefüggésben.

De tegnap kaptam még egy ugyanilyen sms-t, most az előbb pedig még egyet. Kezdek bepánikolni!


Közben eszembe jutott, hogy a vállalkozásom facebook oldalára kapok mostanában angol nyelvű üzeneteket, hogy az oldalam nem felel meg ilyen meg olyan irányelveknek, ezért zárolni fogják. De amennyire utánajártam, ezek csak üres vírusüzenetek, és nem kell őket komolyan venni, úgyhogy ignoráltam őket, és eddig nem is történt semmi az oldalammal.

A levelek közül csak egyet nyitottam meg, de a benne lévő linkre nem kattintottam rá, gondolván, biztos, hogy akkor bekapok valami szar vírust.

Mégis kezdem úgy érezni, hogy innen fúj a szél.


Valaki tudna nekem segíteni, hogy ennek hogy tudnék véget vetni?

Nagyon köszönöm!



dec. 7. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a hirdetési költéseidet. Szerintem 3x10Euro környékén számláztak ki neked. A Meta (face, insta) európai irodája Dublinban van.
dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megoldás: kapcsold ki a kiemelést.
dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, én is a hirdetések/kiemelések között néznék körül először. A hirdetési fiókodnál nézd meg, hogy van-e megadva más adminisztrátornak, távolítsd el a kártyát mint fizetési módot, ilyesmi.
dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Hogy mi van?? A Facebook (vagy Meta?) megterheli a kártyádat pár ezer forinttal, azt se tudod miért és a kisujjadat sem mozdítottad hogy legalább az okát megtudd? Laza vagy! :-D
dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!