Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A mobiltelefonos lefedettség...

A mobiltelefonos lefedettség és az internetelérés összefügg?

Figyelt kérdés

A barátom azt mondja, hogy nem tud felhívni, mert olyan helyen van (Mátra eldugott zuga), ahol szerinte nincs térerő. Viszont Viberen tud üzenetet küldeni, elérhető.

Létezik olyan, hogy Viber-elérhetőség van, de mobiltelefonos térerő nincs egy helyen?

Androidos telefonja van (Redmi), és asszem Telekom a szolgáltatója.



jan. 1. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Wifi.
jan. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Kábeles wifi?

jan. 1. 09:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha üzenetet tud küldeni Viber-en, akkor - ha a sávszélesség lehetővé teszi - lehet hogy hanghívással is fel tudna hívni, de ez nem biztos, gondolom minőségtől is függ.

Régen, több mint 26 éve, én is nyaraltam Mátra egyik völgyében és nem volt térerő.

jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Új telefon vásárlása esetén érdemes VoWifi képeset venni, ami támogatja a wifi hívást (nem kell hozzá mobil térerő, elég a kábeles net wifije) és lehet mobilos hívást, sms-t indítani, fogadni. Nem minden készülék működik minden szolgáltatóval, oda kell figyelni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..

jan. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet gyenge a térerő, akadozik. A szöveges üzenet így is átmegy, mert az nagyon kevés adatmennyiség, de a hang már szakadozna, érthetetlen lenne.
jan. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sztem megcsal. Vagy csak mivel rossz a lefedettség, ezért telefonálni nem tud, csak mobilneten üzenetet küldeni.
jan. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha valami kibérelt szálláson van, ott valószínűleg van wifi, amin tudott írni.

Ettől még mobil-lefedettség nem biztos, hogy van. Vagy olyan gyenge, hogy csak a szöveges üzenet pár bájtját viszi át.


De egyébként nagyon egyszerű a megoldás: felhívod. Ha kicseng, akkor van mobil-térerő (vagy vowifi), ha nem cseng ki, akkor nincs.

jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7-es köszi az ötletet!:)

És köszi mindenkinek.:)

jan. 1. 16:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért ne ilyen, effajta félreérthető helyzeteken mérd le a megbízhatóságát, szerintem, tehát ne ez legyen a mérvadó, elképzelhetőnek tartom hogy attól félsz: "nem mond igazat".
jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9-es, köszi. Igen, attól félek. És igazad van, átgondoltam. Nem ezen fogom lemérni a megbízhatóságát.:)
jan. 1. 19:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!