Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltettem facebook marketplace...

Feltettem facebook marketplace-re egy eladó bútort, és 3 percen belül 5en írtak rám, mind 0 ismerőssel, teljesen egyértelműen vmi modelltől lopott profilképpel, tört, összevissza ragozott magyarsággal. Egyértelmű h mind kamu profil. Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Mind futárral akarja magához vitetni az ország másik felébe, és természetesen "előre utalnak" ha megvan a visszaigazolás vagy mi (ezt a részét nem is értem) Komolyan nem értem mire jó ez. Mire jó ha ennek bedőlök és vmi random címre elküldök egy kb 10ezer forintos asztalt? Vagy mi a további turpisság ebben?


*időközben rámírt még valaki, ő halálos beteg, és nekem akar adni 920.000 Eurot, csak írjak neki gmailen..:D


Értem hogy valaki ennek bedől, de komolyan nem értem hogy tudnának engem megkárosítani azon túl hogy egy asztalkát feladnék egy random címre..


Valaki pls rajzolja le nekem


jan. 16. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az összes ilyen érdeklődő arra próbálj majd rávenni, hogy valamilyen fizetést teljesíts nekik (kezelési költség, futár szállítási díja). Ők kizárólag olyan módon kívánják majd megvenni és ilyen irányba terelni a beszélgetést, amivel szerepcsere történik és neked kell egy összeget megfizetni.
jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Be akarnak majd léptetni a netbankodba - megkérdez, mehet-e valamelyik csomagküldővel. Ha igen, ő előre kifizette már a teljes árat plusz futárt, küld egy linket, hogy lépj kapcsolatba a futár céggel, itt. Rányomsz, ki akarja választatni veled a bankodat. Ott lesznek a magyarországi bankok logói. Ha rányomsz és belépsz, már meg is szabadítottak a bankszámládon található pénztől, sőt, esetleg hitelt is vesznek fel rá, amit majd te törlesztesz, mert a bank nem fog kártalanítani, ha önként belépsz így más által megadott linken a netbankodba.
jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

áhhhhá, ígymár értem. Szóval nem csak egy random számlaszámra a futárnak átutalt párezer forintot buknék el hanem akár mindent ami a számlámon van...és még a bútor is rajtam maradna..:)


én vagyok a naiv, ebbe bele se gondoltam, hogy egy random emailben kapott linkkel bárki be mer lépni a netbankjába.


köszönöm mindkettőtöknek a felvilágosítást. Eddigis tudtam, hogy a facebook egy borzalmas hely lett, így most ez rátesz még egy lapáttal..


azóta még további 4 bot (egyáltalán ezek botok, vagy északkoreai rabszolgák google translattel?) írt rám, hogy futárral vinné, csak lépjük kapcsolatba...nyilván a magyar helyesírás szabályait változatlanul meggyalázva


BÁR kettő elsőre egész meggyőző volt, az egyik úgy írt rám, hogy Kedves XY, elérhető-e még a termék, a másik meg azzal indított hogy milyen állapotban van a kisasztal. A 0 ismerős, 0 post, 0 személyes adat és 2024ben regisztrált facebook profil és a tengerparton bájosan mosolygós női arc (0 like-kal) viszont erősen gyanúra ad okot. Gondolom ha visszaírtam volna bármit, a második kérdésük már a futár jó lesz e lett volna..


Holnap felteszek egy kiló cukrot eladásra, kíváncsi vagyok azzal is megkapom e ugyanezt

jan. 16. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:
A mennyiség és gyorsaság alapján botoknak kell lennie, amiket automatizáltak az összes hirdetés elárasztására. A banki dolgok annyiban védettebbek, hogy általában mindent meg kell külön erősítened, nem mennek át a tranzakciók csak úgy röptében, hogy nem is tudsz róla. De azért be lehet nézni így is dolgokat.
jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, ezen gondolkodtam énis, mert végülis minden tranzakcióhoz kéri a kódot / ujjlenyomatot a telefonomon. Egyszer még belehet nézni, hogy csak belépek, de ha arra kér engedélyt h x ezer forintos utalást akar indítani a netbankom az már nagyon gyanús (de persze sajnos lehet tényleg vannak annyira naivak akik még itt is értetlenkedve gondolkodás nélkül engedélyzik a tranzakciót...)
jan. 16. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!