Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Yettel flotta korlátlan adat...

Yettel flotta korlátlan adat és beszéd előfizetésnél lehetséges, hogy belassul a net mikor megközelítem a havi 50Gb adatforgalmat, belföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már jó ideje van ez az előfizetésem. Eddig minden stimmelt. Eddig max havi 20Gb körül használtam a netet. Most sokat utaztam (belföldön) a munkám miatt. Mire hazaértem, azt vettem észre hogy belasssult a net. Otthon is, ahol eddig teljesen jó volt. Újra is indítottam a telefont.

Most otthon és melóban is ráléptem a wifire. Észrevettem hogy a havi adathaszforgalmam 49,57Gb. Ha olcsóbb előfizetésem lenne, vagy külföldön lennék, 50Gb lenne az adatkorlát.

Bőven belföldön voltam, de azért megnéztem nem nézte-e be a rendszer. A külföldi adatkeretből a Yettel honlapján látom hogy megvan még mind az 50Gb, a belföldi pedig korlátlan.

Nem olvastam olyasmit hogy belassítanák 50Gb forgalom felett, de most így érzem. Este kikísérletezem mi van ha 50Gb fölé megyek.

Van valakinek hasonló tapasztalata, vagy információja a témában?



jan. 29. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem most (csak csekkoltam) a www.speedmeter.hu 106/36-ot mért, Yettel 4G. Mérd le, és azzal az adattal hívd fel az ügyfélszolgálatot, akkor már van miről beszélni. :)
jan. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Korlátozhatnak, amennyiben a tevékenységed veszélyezteti a hálózat működését. De ez nem adatforgalomnál lép életbe, hanem bizonyos tevékenységeknél. Például ha nonstop forgalmazol egy bizonyos sávszélesség felett, vagy rövid idő alatt hatalmas adatmennyiséget forgalmazol. Tehát ha szépen fokozatosan használod 200 GB-ig is elmehetsz gond nélkül. Ha viszont egész éjjel 4K Netflixezel ne csodálkozz, ha korlátozás alá kerülsz.
jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tegnap mértem, kb. 3-3 Mb/s volt. Most gyorsan lecsekkoltam. Most 60-30 Mb/s, ami nekem bőven elég. Lehet tényleg a sok netezés miatt korlátoztak. Vagy pont túl volt terhelve a hálózat az elmúlt pár napban. Mindenesetre most megint rendesen működik. ☺️
jan. 29. 10:35
 4/9 A kérdező kommentje:
Tegnap, tegnapelőtt sem a lassúság volt a fő baj. Néha elment a net. Mindegy, most jónak tűnik.
jan. 29. 10:36
 5/9 anonim ***** válasza:
A 3 Mb/s nem korlátozás, az 256k szokott lenni általában. A hálózat épp ott, épp akkor ennyit tudott.
jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aszf-ben benne van mennyi a garantált sebesség. Ha az alatt van akkor foglalkoznak veled.


Csúcsidőben (estefelé) meg ne csodálkozz ha a sok felhasználó miatt belassul.

jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Mobil- és minden más vezeték nélküli technológiájú hálózaton a garantált sebesség 0.
jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 Tehát ha 0 nál kevesebb sebességet mér akkor joga van panaszra.. 😇

(ő többet mért)

jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet. Minduszban még nem volt a netem. Az milyen? :-D Lefoglalják a telóm szerver gépnek?
jan. 29. 18:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!