Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lassulhatott be a wifi?

Mitől lassulhatott be a wifi?

Figyelt kérdés
Olyan 1-2 hete nagyon belassult a wifi itthon, nagyjából fele annyira csökkent a sebessége, és nem tudom miért. Előtte semmi baj nem volt vele, de most használhatatlan már. Itthon is kénytelenek vagyok mobilnetről a neten lenni, de az se pálya, hogyha elfogy a mobilnetkeret, akkor újra rendelhetek adatot jó pénzért, miközben a Telekomnak is fizetem a 16 ezres számlát, a Yettelnek meg 15 ezreset. 14 éve van meg a Telekomos szolgáltatásunk, a wifit is kábé 2012 óta használjuk róla (eredetileg nem volt beállítva, hogy legyen, nővérem egyik barátja állította be), de eddig nem volt vele gond, csak most nagyjából 2 hete.
febr. 13. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokminden lehet, a legvalószínűbb, hogy a szomszéd beüzemelt ugyanarra a sávra egy új hálózatot és zavarják egymást. De lehet maga a router hibája is, elhasználódott, sajnos ezek is fogyóeszközök - amit a szolgáltató adott nekünk azon már nem is működik egyáltalán. Lehet még, hogy egy másik eszköz elszívja a sávszélességet, például ha egy okostévén megy a Netflix 4K-ban. A fix helyen lévő eszközöket érdemes vezetékkel bekötni, így azok nem fogják a szűk keresztmetszetű wifit használni, más eszközök elől elvéve a sávszélességet.
febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Amikor belenézek beállításokban a wifibe, ott nem látok új jelforrást. A routert 2019-ben cserélték februárban, tehát a mostani 5 éves.

febr. 13. 12:10
 3/3 A kérdező kommentje:
És amúgy ezt, hogy lehet megoldani?
febr. 13. 18:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!