Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szűnik meg a Digi webmail?

Miért szűnik meg a Digi webmail?

Figyelt kérdés

A DIGI levelezési szolgáltatással egyidőben az Ön által használt @digikabel.hu, @hdsnet.hu, @emktv.hu, @invitel.hu, @fibermail.hu @vnet.hu, @globonet.hu, @euroweb.hu, @eol.hu, @dunaweb.hu, @anet.hu, @profinter.hu vagy @kulturnet.hu végű) e-mail cím is megszűnik.


[link]



febr. 29. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Vodafone már pár éve megszüntette az e-mail szolgáltatását, és mivel már egy cégcsoport, várható volt hogy a Digi is megszünteti. Mellesleg valószínűleg már nem sokáig használhatják sem a Digi sem a Vodafone nevet, így a domaint sem.
febr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Válts GMail-re..! Épp ideje.
febr. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Ki hasznal meg ilyen sz#rokat?
márc. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Mert egy levelezési szolgáltatás fenntartása a szolgáltató részéről költség (mind a szerver, mind a hálózat, mind a szervert menedzselő rendszergazdák, mind a levelezéssel kapcsolatos panaszokat kezelő ügyfélszolgálatos) a felhasználók meg szeretik megtartani a levelezési címüket, és az Internet-szolgáltató időközben változhat (vagy azért mert felvásárolja egy másik szolgáltató, vagy mert elköltözik az ügyfél, vagy mert jobb ajánlatot kap egy versenytárstól, stb...).


De ezt egyszer itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

már kitárgyaltuk.

márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
IGEN, megszűnik a DIGIs e-mailek. Én is a DIGI internet előfizető vagyok. És nekem is van jelenleg 3 X 30 MB-os, 3 db @digikabel.hu-ra végződő e-mail címem. Én nagyon le vagyok döbbenve. Sőt egyenen felháborítónak tartom. Ugyanis ezzel hogy megszüntetik a DIGIs e-maileket ennyivel is kevesebb lesz a DIGI szolgálatosa. Vagyis ez is egy burkolt ár emelés!
márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

#5: Tévedésben vagy.

A Digi elsődlegesen egy Internet, TV és vezetékes telefon szolgáltató, ezekért fizetsz, az email postafiókot csak grátiszként kapod.

Az email-postafiók a szolgáltatáshoz kötelezően nem járó, extra, opcionális szolgáltatás.


Mivel a Digit-t felvásárolta a 4iG:

[link]

ezért a Digi márkanevet csak két évig használhatta, ezek után meg kell tőle válnia:

[link]

ez érinti az e-mail postafiókokat is - így a digikabel.hu domaint is.

Ez van, ilyen a piacgazdaság.

márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
6-osnak! Le pontoztalak! Mert nem vagyok tévedésben! A még jelenlegi (2024.03.01.) DIGI Á.sz.F-je szerint 3 db @digikabel.hu e-mail cim jár a szerződés szerint! Sőt én 2020 augusztusában köttetem be a DIGI internetjét már akkor is az. Á.sz.F szerint 3 db @digikabel.hu-s e-mail cim járt alapban az előfizetléshez. Egyébként a DIGI 2024. július 31.-vel mondja fel az e-mail cimeket. Egyébként én a DIGI mellett, Telekom előfizető is vagyok. És érdekes a Telekom nem szünteti meg a @T-online.hu-s e-mail cimeket! Szóval ez is csak 4iG előfizetőknek jár hogy megszüntetik. Éppen ezért került a válaszodra piros X. Az viszont igaz hogy a DIGI márka nevet csak 2 évig használhatja a 4iG.
márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: "6-osnak! Le pontoztalak! Mert nem vagyok tévedésben!"

Nem érdekel, ugyanis - fáj vagy sem - tévedésben vagy és ez a rögvalóság.


Nem érted az alapvető közgazdasági tényeket: piacgazdaság van:

- egyrészt mivel a 4iG nem használhatja a Digi márkanevet többé - ez nem a 4iG hibája, ez a nemzetközi jog (a Digi márkanév nem a 4iG tulajdona) - ezért le kell mondania a digikabel.hu domainről is

- másrészt az e-mail nem képezi szerves részét a szolgáltatásnak.

- harmadrészt: az Internet-szolgáltatói e-mail postafiókokat az előfizetők csak igen kis hányada használja (pont a szolgáltatói tulajdonosváltások, a költözések miatt) - ezért ezeket rendre számolják fel (nem csak nálunk, de világszerte több helyen) - tudom, távközlésben is dolgoztam (és az e-maillel Internet-szolgáltatói szempontból is csak a nyűg van: külön erőforrást igényel a fenntartása)


"Az viszont igaz hogy a DIGI márka nevet csak 2 évig használhatja a 4iG."

Tehát igazat írtam és igaztalanul pontozol. Le style, c'est l'homme.


"És érdekes a Telekom nem szünteti meg a @T-online.hu-s e-mail cimeket!"

Ugyanis a T-Online-os domain ugyanúgy a Deutsche Telekom tulajdonát képező Magyar Telekom tulajdona - ott nem volt tulajdonosváltás - illetve a Telekomnak eleve van hoszting szolgáltatása, adatközpontja (szóval (nagy)vállalati informatikai szolgáltatási részlege) a Digi meg főként lakossági/KKV szektorban ténykedő, 3play Internet-szolgáltató, nincs hoszting üzletága.

márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7

"A még jelenlegi (2024.03.01.) DIGI Á.sz.F-je szerint 3 db @digikabel.hu e-mail cim jár a szerződés szerint!"


04.01 ÁSZF szerint nem:

[link]


04.01 ÁSZF:

"2. Az ÁSZF B Melléklete az alábbiakban módosul:

Az ÁSZF B Mellékletének 1.9.(E-mail szolgáltatás) pontja az alábbiakban módosul:

A szolgáltatás 2024. július 31. napjával kivezetésre kerül.

Az ÁSZF B Mellékletének 1.10.(Csoportos e-mail szolgáltatás) pontja az alábbiakban

módosul:

A szolgáltatás 2024. július 31. napjával kivezetésre kerül.

Az ÁSZF B Mellékletének 1.12.(Web tárterület bérlet szolgáltatás) pontja az alábbiakban

módosul:

A szolgáltatás 2024. április 15. napjával kivezetésre kerül."

márc. 3. 20:07
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: Látod, 30 nappal az ÁSZF-változtatás előtt ki is értesítenek, ahogy azt az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény előírja:

"132. § (1) Az egyedi előfizetői szerződés módosítására az előfizetői szerződés megkötésének szabályai vonatkoznak.

...

(3) A szolgáltató egyoldalú szerződésmódosítás esetén köteles a módosításról a hatálybalépését megelőzően legalább 30 nappal az adott módosítással érintett előfizetőket tartós adathordozón, az Elnök rendeletében meghatározott tartalommal értesíteni, az előfizetőket megillető felmondás feltételeiről és a felmondás jogkövetkezményeiről szóló tájékoztatással együtt."

márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!