Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen igény szülte a tiktok...

Milyen igény szülte a tiktok videók erőteljes feliratozását?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért vannak a tiktok és a youtube videók is mostanában olyan arcbamászósan feliratozva, megerősítve ezzel a benne elhangzottakat. Milyen közönség igénye ez? Esetleg sokan némán nézik a videókat? Fülhallgatót miért nem használnak inkább? Mi ennek az oka?

márc. 10. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az impulzuskeltés csak az oka. Minden színes, villog, gyorsan váltakozik és folyamatosan újabb ingert kap az agy. A videón megjelenő minden további ingerrel van a figyelem is fenntartva (hangeffekt, felirat, mém bevágások vagy akár osztott képernyőn más is látható, sok vágás) . Akik a legdurvábban élnek ezzel vissza, a saját üres, tartalmatlan videóikat ütik fel velük: másodpercenkénti vágás, felvillanó felirat és azokhoz tartozó egyesével beszúrt hangeffektek. Ez egyben a trash mérőfoka is, amivel a 8-12 évesek agyi szintjére van targetálva a feltöltött anyag.

A hátránya ennek az, hogy olyan szinten kisüti az agyat és hozzászoktatja az embereket, hogy az olyan tartalmakat már nincs türelmük végignézni ahol nem történik "semmi", csak egy sima beszéd.

márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Én szeretem ha van felirat, mert van hogy hang nélkül nézek ezt azt. Nincs épp fülhallgató, vagy amúgyis zajos környezet, vagy bármi hasonló, szóval ha valamilyen alap felirat van rajta az nekem nem jelent gondot.
márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Jó a felirat, de van különbség aközött, hogy egy fehér szöveg fut a videó alatt a könnyebb megértésért, vagy egy ilyen agyrák:

https://www.youtube.com/watch?v=dJ9h8Ef1L70

márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!