Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kezeled a mai modern...

Hogyan kezeled a mai modern világban azt a brutál mennyiségű jelszót?

Figyelt kérdés
E-mail jelszó, 3-4-féle social média jelszó, mobil PIN kód, 2-3 bankkártya PIN kód, webáruház belépési jelszó akár 5-6 vagy többféle. Stb stb stb. Adott esetben tízes nagyságrendű darabszámú jelszót is kezelnünk kell tudni. Mindig és mindenki azt ajánlja, hogy ne használjuk ugyanazt több helyen jelszónak. De akkor hogy kezeljünk ekkora "digitális kulccsomót"? Ennyit kevesen tudnak fejben tartani.

márc. 21. 18:52
1 2
 1/16 ludicrousSpeed ***** válasza:
60%

"Ennyit kevesen tudnak fejben tartani."


Értelmes ember nem is tartja őket fejben...

márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Jelszókezelő program használatával. Egy Mesterjelszót kell megjegyezni a többit megjegyzi a program helyetted.


Csak egy példa a sok közül: [link]

márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

A Chrome megjegyzi a webes jelszavakat (és online szinkronizálja is).

A google, ms jelszót meg írd fel valami könyvbe..

márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

Általában ugyanazt a jelszót használom mindenhol. Aztán ha kikerül megváltoztatom mindenhol, nem érdekel. Nem fogok minden helyen más jelszót használni, van kétlépcsős belépésem.

A többit meg a Chrome megjegyzi, illetve ott a Bitwarden.

márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
A böngésző jelszókezelője (Google, Edge, Firefox stb) is egy jó megoldás. Viszont a dedikált könyvjelzőkkel szemben van egy hátrányuk. Addig biztonságosak amíg a géped te uralod. Egy letöltött vírus nagyon könnyen hozzáfér a böngészőkben tárolt jelszavakhoz.
márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az 1-es kivételével köszönöm mindenkinek. Az 1-esnek az okoskodó válaszától semmivel nem lettem előrébb.

A leghasznosabb az, aki a Bitwarden-t belinkelte. Így néz ki egy valóban hasznos és használható válasz.

Azt, hogy a google megjegyzi, azt tudtam, azt használom is, de mondjuk az nem minden.

márc. 21. 20:28
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

"Ennyit kevesen tudnak fejben tartani"

Vannak ilyenek, például én is nagyon sok jelszót tudok fejből. Meg az összes személyes adatomat is. Személyi ig szám, bankszámlaszámok, kártyaszámok, adószámok, stb. Ha ki kell tölteni valamit, nem kell elővennem semmit. Sok helyen bolondnak is néznek, azt hiszik blöffölök és csak össze-vissza töltögetem a rubrikákat. :D Ez nekem régről jön amikor még nem nagyon voltak jelszókezelők, nem voltak sütik, stb. és _meg kellett jegyezni_ a jelszavakat.

Természetesen használok jelszókezelőt. Az AppleID-hez tartozó kulcskarikában vannak elmentve. Próbáldam több jelszókezelőt is, de felesleges mindegyikbe külön-külön elmentegetni a jelszavakat, ha van egy alapból a rendszerben amit amúgyis mindig használ az ember. Google fiókomban is van sok jelszó elmentve, mert sokszor chrombe-ból használok dolgokat.

márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Mindenhova jó az 12345678 jelszó.. ;-P
márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Én KeePass-t használok OneDrive-ba mentve, így eszközök között is elérem ezt a titkosított fájlt.


Egy jelszót kell tudom ennek a megnyitásához, az összes többi generált, amit én se tudok megjegyezni, de nem is kell.


Mindezt megfejelve (ahol van) több faktoros authentikációval.

márc. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
KeePassXC
márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!