Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom 1 routeren...

Mokoko kérdése:

Hogyan tudom 1 routeren szetválasztani a 2,4 és az 5 Ghz-es jelet?

Figyelt kérdés
Láttam olyan videókat ahol 1 router tud egyszerre sugározni 2,4 és 5 Ghz-es wifi jelet is. Mert a problémam az, hogy mindkettő kellene mert van régebbi készülékek is a családban amik csak 2,4 Ghz-et tudnak....
márc. 28. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A routernek vagy AP-nek tudnia kell mindkét frekvenciát. Ha tudja, akkor be lehet kapcsolni mindkettőt. Szétválasztani külön névre pedig nincs értelme.
márc. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Az összes SOHO router, ami az 5 GHz -et ismeri az tudja a 2,4 -et is, ráadásul egyszerre. Szóval nem értem a problémád.


Célhardvereknél van az, hogy csak az egyiket ismeri, pl kültéri Access Pointok.

márc. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell semmit szétválasztani!

A router egyszerre megy mind a két sávon.

Alapesetben két SSID lesz, az egyik a 2.4GHz, a másik az 5GHz (kap egy "_5G" kiegészítést). Pl.: "MyWifi", és "MyWifi_5G".

Nem fogják zavarni egymást, a készülékek pedig arra fognak felcsatlakozni amelyiket beállítod.

Régi eszközök az 5G-s wifit nem is fogják látni.

Az újaknál is célszerű mind a két jelre feljelentkezni, mert igaz hogy az 5G gyorsabb, viszont a térereje kisebb.

Az én TP-Link routerem tud olyan beállítást, hogy csak egy SSID látszik, és elég arra feljelentkezni. A cuccok meg automatikusan váltanak, ha kell.

márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!