Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit lehetne tenni ezzel a...

Mit lehetne tenni ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

[link]


ezt az oldalt akarom megnyitni de azt irja nem biztonságos a címsávban illetve ez jön be:


A támadók megpróbálhatják ellopni a(z) gamf.uni-neumann.hu webhelyen lévő adatait (például jelszavait, üzeneteit és hitelkártyaadatait). További információ.

NET::ERR_CERT_DATE_INVALID


kiprobáltam még ugy is hogy a virusírtót leállítottam de nem müködik.


illetve még ezt is megprobáltam:


Nyissa meg számítógépén a Chrome-ot.

A jobb felső sarokban válassza a Továbbiak Rendezés majd Beállítások lehetőséget.

Válassza a bal oldalon található Adatvédelem és biztonság majd Biztonság elemet.

Kapcsolja be a Mindig használjon biztonságos kapcsolatokat beállítást.


Eserleg valami megoldás?


ápr. 2. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Firefoxon "Kockázat elfogadása és továbblépésre" nyomva megnyitja.
ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Jaj, látszik a linken hogy egyetemi oldal. Vírusos lehet, nem szabad megnyitni, ellophatják az adataidat. Akkor van ez jellemzően ha annyira kókler egyetem hogy a megfelelő biztonságú titkosítási protokollokat és adatvédelmi irányelveket hírből se ismerik és semmilyen tanúsítvánnyal nem rendelkeznek. Hidd el, nem akarsz te oda járni. Ennél csak a 2 perc alatt összeklikkelt gimis Wordpress oldalak szánalmasabbak.

(Egy etikus hacker)

ápr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szikszai.B ***** válasza:

#2


Kicsit túltoltad a dolgot (kb. annyira vagy te hacker, mint amennyire én Orbán Viktor...)


Kérdező, csak arról van szó, hogy március 30-án lejárt az oldal tanúsítványa. Egyébként teljesen valid és korrekt, a *.uni-neumann.hu domain-re kiállított, fizetős(!) tanúsítványa van, ami már önmagában nagy szó, mert nagyon sok egyetem letudja egy ingyenes Let's Encrypt tanúsítvánnyal.


Nyugodtan megnyithatod az oldalt, nem fogja ellopni semmilyen adatodat sem.

ápr. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetnék hacker?

Ha gondolod, szívesen megmutatom minden papíromat privátban, cégnévvel :D


De amúgy a lejárt tanúsítvány az lejárt tanúsítvány. Ennyire nem tellett tőlük hogy időben megújítsák.


Ha befosol egy lejárt tejtől, akkor se mondod hogy de hát UHT volt és csak 1 hete járt csak le.


Nyilván nem azt mondom hogy 100% hogy vírust kap, minden bejelentkezéssel kevesebb mint 1%, de azért na. Nem viccből figyelmeztet a böngésző.

ápr. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Auditáltam icipici vállalatot is, de ott is rendben volt minden ilyesmi, ISO 9001 meg a 27001 úgy megvolt hogy még én is azt mondtam hogy itt nincs dolgom, pedig minden kis hülyeségbe belekötök hiszen az én feladatom kiberbiztonságisként minimalizálni a kockázatot és sírni egy pendrive miatt is.
ápr. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
GDPR jogokat se tudják így garantálni
ápr. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hintalow ***** válasza:
100%

Csak hogy valaki valaszoljon is a kèrdèsre:

Azt lehet tenni, hogy vársz, ès naponta ránèzel, valszeg rövid időn belül megcsinálják.

ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

openssl-le ránézten, teljesen ok a tanúsítvány, viszont már javították is, nem tudtam megnézni a lehártat. De ebből extrapolálva kijelenthető, hogy az is jó volt, csak a hosszú hétvége miatt biztos nem lett frissítve időben.


2,4

A böngésző sokkal jobban sír egy lejárt tanúsítvány miatt, mintha nem is lenne tanúsítvány (https helyett http), attól, hogy az lejárt még lehet jó. Amúgy meg csak 1 évre van tanúsítványa az oldalnak, vannak olyan weblapok, akkor évtizedekre generálna, ami megint rosszabb, de a böngésző nem szól érte.


(egy random ember)

ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!