Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Linuxon melyik böngésző viszi...

Linuxon melyik böngésző viszi a YouTube-ot a legjobban?

Figyelt kérdés

Jelenleg LibreWolf és Brave böngészőket használok. Az a gondom, hogy rengeteg frame elveszik a videóból.

Jobbklikkelek a videóra, ott van alul, hogy "stats for nerds" (statisztikák), ott mindig írja, hogy "X dropped of X", ami azt jelenti, hogy mennyi frame-ből mennyit hagyott ki.

Nos, nálam eléggé sokat eldob, még egy 1280x720@30 videónál is! Ha mondjuk 1920x1080@60-as videót akarok nézni, akkor értelmét veszti, mivel minden második frame-et eldobja, tehát a 60 fps-ből csak 30 fps lesz... Annyi feltűnt, hogy a LibreWolf egy kicsit jobban viszi, kevesebb frame veszik el, mint mikor Brave-ben megy.

A gépem nem olyan gyenge szerintem, a neofetch alapján ez:

Alaplap: Gigabyte GA-H110M-H

CPU: Intel i5-7400

GPU: Intel HD Graphics 630

GPU: AMD ATI Radeon RX 460/560D / Pro 450/455/460/555/555X/560/560X

(igen, két GPU van, az integrált és egy külön kártya is)

RAM: 15873MiB

Mégis gyenge lenne a gépem? Nem hiszem, mivel a 15 éves Core 2 Duo-s gépem is legalább így viszi, ennek szerintem sokkal jobban kellene. Egyébként semmi baj a géppel, minden jól megy rajta, kivéve a YouTube-ot... Ez valami böngésző probléma lehet? Tudom, hogy van ilyen FreeTube és társai, de abba nem lehet bejelentkezni fiókkal, így nekem nem megfelelő. A Linuxom neve Fedora 39 KDE Plasma spin.



ápr. 4. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A fedorában liszensz miatt kikapcsoltak az AMD driverből pár hardver decodert, ez okozhatja. Pár a procinak ekkor is bírnia kéne.

Nekem Firefox alatt amúgy nincs problémám a youtube-bal, 2k-t is lejátsza 60 FPS-sel (4k-t hirtelen nem tudom, a monitoromhoz az fölös, így max 2k-ban nézem), esetleg azt tudod megpróbálni.

ápr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szikszai.B ***** válasza:
78%
Zárt drivert kell telepíteni, meg azt hiszem a VAAPI-t vagy mit, és akkor megy.
ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fedorára telepíthető valahogy a zárt AMD driver? Sehol se találom, amik az AMD weboldalán vannak, azok nem jók, ott nincs Fedora csomag, az RHEL-es meg nem működik Fedorán, csak hozzáad egy repót, amivel nem tud mit kezdeni (próbáltam). Azt tudom, hogy valami amdgpu-pro vagy mi a neve, de sehol se találom...
ápr. 15. 22:12
 4/4 Szikszai.B ***** válasza:

xorg-x11-drv-amdgpu a driver, ezt telepítsd fel.

Aztán az RPM Fusiont add hozzá a rendszeredhez, ha még nincs hozzáadva:


dnf install [link] -E %fedora).noarch.rpm

[link] -E %fedora).noarch.rpm -y


Ez két repót ad hozzá, a free-t és a nonfree-t.

Aztán, én fel szoktam telepíteni a gstreamer csomagokat is:

dnf install -y gstreamer1-plugins-{bad-\*,good-\*,base} gstreamer1-plugin-openh264 gstreamer1-libav --exclude=gstreamer1-plugins-bad-free-devel


A multimédiás csomagokat:

dnf groupupdate core -y

dnf groupupdate multimedia --setop=install_weak_deps=False --exclude=PackageKit-gstreamer-plugin -y

dnf groupupdate sound-and-video -y


Az RPM Fusion tanted repóit:

dnf install rpmfusion-free-release-tainted -y --allowerasing

dnf install rpmfusion-nonfree-release-tainted -y --allowerasing


A tainted repóból jön a libdvdcss:

dnf install libdvdcss -y --allowerasing


És a libva csomagokat:

dnf install ffmpeg libva-utils libva -y --allowerasing

dnf install libva-intel-driver -y --allowerasing

dnf install intel-media-driver -y --allowerasing

dnf install -y vdpauinfo libva-vdpau-driver libva-utils


És a MESA-t is:

dnf install mesa-dri-drivers.i686 mesa-dri-drivers mesa-libGL mesa-vdpau-drivers mesa-vulkan-drivers -y


Ha kell ROCm támogatás, azt is felrakhatod:

rocm-opencl-devel rocm-runtime-devel

ápr. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!