Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Otthoni voda router bridge...

Otthoni voda router bridge módban, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az otthoni vodás routerem szeretném átállíttatni a szolgáltatóval bridge módba, hogy egy saját eszköz vegye át az útválasztó és wifi szerepkört.

Hogy fog ez majd összeállni? Nem vagyok szakmabeli, nem csináltam még ilyet, de megpróbálnám. Az új routert már megvettem, szólok a szolgáltatónak, beállítja és aztán? Valamelyik portját összekötöm az én routerem wan portjával, kap egy külső ip-t és ennyi?


Előre is köszi a válaszokat.



ápr. 15. 14:30
 1/1 Aktív Szál ***** válasza:

Igen, szólsz a szolgáltatónak, átrakják bridge módba, aztán rákötöd a saját routert (kérdezd meg, nem biztos, hogy akármelyik port jó, lehet, hogy egy bizonyos portba kell csatlakoztatni), majd beállítod a kapcsolatot a routereden. Ez Voda esetében szerintem még mindig sima dynamic IP DHCP-vel, de azért kérdezz rá, hogy nem PPPoE kell-e.

Ha ez kész, akkor elvileg onnantól a saját routered dolgozik.


Még fontos lehet, hogy ha esetleg CGNAT mögött vagy (100-as kezdetű IP cím), akkor onnan is vegyenek ki és adjanak publikus IP-t!

ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!