Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi ez a sok kamu üzenet...

Mi ez a sok kamu üzenet market placén?

Figyelt kérdés
Feltettem egy sportszert hirdetni, aztán vagy 10 üzenetet kaptam egyértelműen kamu profilokról automatikus szöveggel.
ápr. 17. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Botokat automatizálnak, hogy minden új hirdetésre írjanak és megpróbáljanak egy csalást elindítani. Mivel mindig van akinek új az ilyen átverés, megéri csinálni és nyereséges. A rendszerek nincsenek felkészülve az ilyen mennyiségű robotok kezelésére, mert mire tiltanak egyet már hat másikat regisztrálnak be a helyére. Az a módszer ami működne, az meg az embereknek nem tetszik (telefonszámos azonosítás, okmánymásolat feltöltése), így maradnak a hamis profilok amiket semmilyen módon nem ellenőriznek.
ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Aktív Szál ***** válasza:
100%
A marketplace egy fertő. Nem éri meg használni, mert folyton csak csalók jelentkeznek. Inkább Jófogás, bár ott is vannak csalók, de kevesebben.
ápr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egytértek, #2-nek igaza van.
ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már csak a Vaterán vagy Hardveraprón vagyok hajlandó vásárolni vagy hirdetni. De előbbin is rég óta lehet regisztráció nélkül vásárolni, egyszer volt, hogy leütöttek valamit és fel sem hívtak, aztán én meg nem fogok vevőt kergetni. Ahol nincs értékelési rendszer, vagy nem tudom megnyitni a másik profilját, hogy lássam mikor regisztrált, én azt kerülöm messze.


Vagy még a Facebook csoport tud okés lenni, mert látni, hogy mennyire aktív a csoportban, mióta tag, stb. Vagy Racing Bazár, Autóalkatrész.hu , ha autós cucc, itt sincs annyira sok troll. Csak mivel a Marketplace meg a Jófogás a két leglazább felület, így azokon ad és vesz nagyon sok ember, a többin lassabban történnek az események. Tehát amit a Vaterán megnéz 10 ember, azt a Jófogáson / Marketen megnézik 50-en. Csak mivel nem kenyérre kell, így inkább kivágom a lehetőséget, vagy a vevőt, mintsem hobbiérdeklődőkkel foglalkozzak vagy kamusokkal.

ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Aktív Szál ***** válasza:
100%
A Jófogással is az a baj, hogy nincs visszajelzés rendszer, így nem lehet sehogyan sem azonosítani a csalókat. Plusz retardált a jutalék rendszerük is, mert a hirdetés megújításának díja a kategóriától függ, nem a hirdetett ártól. Nonszensz, hogy egy 80 ezerért hirdetett videókártyáért meg egy 2000 forintos USB HUB-ért ugyananúgy kb 400 forint hirdetési díjat fizetsz, csak mert egy kategória. Korábban az OLX ezerszer jobb volt.
ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!