Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Yettel Mennyire jó Net....

A Yettel Mennyire jó Net. szolgáltató?

Figyelt kérdés

Én nem vágom a mostani net. lehetőségeket, ami a szolgáltatókat illeti...

Jelenleg Inviteles netem van, ami kábelről jön, ami max. 30 megát tud adni, ami bár jó a stream szolgáltatókhoz (Netflix, Disney+ SkyShowtime, stb.) , stabil, de már 10500-ft...

Mivel itt, ebben az utcában csak Inviteles netet lehet elérni ami a kábelezést illeti, És kilátásban sincsen más szolgáltatók általi bekábelezésről, így wifin keresztül elérhető szolgáltatókat kellene keresnem.

Ha jól láttam, a yettel ad "nem kábeles" netet.

Viszont nem tudom hogy ez a yettel mennyire megbízható, stabil, ami a tv-zést illeti (?)

A másik kérdésem, hogy vannak még olyan más szolgáltatók, akik "nem kábelen" keresztüli netet tudnak adni otthoni használatra? (Számítógép, tv)

Egyáltalán mennyire stabil egy ilyen technikájú net, ami nem kábelen jönne hanem wifin, vagyis levegőben? :)


Kérem az válaszoljon aki a kérdésre tud érdemben válaszolni, köszönöm!


máj. 26. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Stabilnak stabil, amennyiben jó a vétel, de a sebessége ingadozik. Jó napokon (és helyen) kijön 100 Mbit is lefelé, de ha rossz napja van, mert túlterhelt a cella valamiért, ami városokban könnyen előfordul, örülj ha a 10 jön, ami streaminghez már lehet, hogy kevés lesz. Ha van 5G lefedettség nálatok akkor malacod van, mert MÉG azt alig használják, így az még piszok gyors lesz, de nem marad ez így örökre, már terjednek az 5G-s telefonok, eszközök.
máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen jó a Vodafone mobilnet ilyen dolgokra 4G-n, nekünk van egy hétvégi házikó ahova soha nem kötnek vezetékes netet, és igazából semmit se. 😆 Na itt ilyennel oldjuk meg a streamet és a mobilos netezést (mert ez korlátlan) 5755Ft-ért. Elég durva az Invitel díjszabása, ha csak a net ennyi.

Nálunk a lefedettség hibátlan, a Vodafone a legjobb ott azért azt használjuk.

Ha nálad jó a lefedettség és nem egy városközpontban laksz amiről #1 is írt teljesen élhető 4G-n, ha van 5G felétek az brutális.

Van ilyen mindegyik szolgáltatónál Yettel/Telekom/Vodafone, csak a Yettel azért feküdt rá erre mert nekik nincs vezetékes üzletáguk (náluk tényleg "kábel nincs" van) 🤣

máj. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja amúgy elöbb-utóbb ott is lesz fejlesztés valószínűleg, nálunk a háznál (kis falu) nemrég húzta végig optikával a DIGI, a régi Invitel telefon póznákon. 15 éve itt még csak ADSL vagy csíra mikrohullámú net volt. Azóta kiépült a UPC csillagpontos kábeltévé, most meg a DIGI optikai hálózat.

A volt Invitel hálózatokat erre felé szépen újjítja fel a DIGI, lehet előbb-utóbb hozzátok is el jutnak.

#2 voltam

máj. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kedves Vezető ***** válasza:
61%

Nekem is az 5755 ös korlátlan Vodás mobilnet van most, ami 5000volt.

Hűségidő közben ez az első alkalom, hogy ilyen lett volna példa.


Előtte Yetteles voltam, az otthon net (asszem ez volt a neve) csomagjukhoz adnak egy automata légfrissítő alakú routert, és kb mint a sima mobilnet, úgy jön, olyan sebességgel.

1-3 MB körül, 22:00 után felment 5-6 MB ra is, ami bőven elég volt Ps ezni/Hbo Maxozni, stb.

Nem egy villám, mire lejön egy 100 gigás játék, de nem is volt drága.

Amúgy ez a Vodás is kb hasonló, csak ez 5755.

máj. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Stabilabb mint a voafon az fix. Nekem otthoni net vodafon. Tegnap is fél nap kimaradt. Mobilnet yettel. Az nem gyors, de mindig van.
máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!