Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelentenek a számítástechn...

Mit jelentenek a számítástechnikában ezek a fogalmak és hogyan lehet megváltoztatni, valamint mit érek el, ha megváltoztatom?

Figyelt kérdés

IP cím.

IP cím minden kikapcsoláskor más, de a számítógépnek is van külön IP címe.

NEM IP alapján történik a beazonosítás!

A gép MAC címe alapján.

Átmentetted a sütijét.

Ismer fel és bannol.

A sütijét te is tudod törölni.

Milyen szakember tud segíteni és kb. mennyibe kerülnek ezek az átállítások vagy én is meg tudom csinálni, ha nő vagyok???

Kérem szépen Valaki magyarázza el konyhai nyelven ezeket!!!

Köszönöm, ha segítetek!!!


2010. okt. 30. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Az IP cím egy azonosító (azonosít egy az internetre kapcsolódó eszközt, számítógépet), csak akkor változik minden kapcsolódáskor az IP cím, ha dinamikus (de akkor sem biztos, nekem is dinamikus, mégis többször kapom ugyanazt az IP címet). A helyi hálózaton is különböző IP címmel rendelkeznek a gépek. Ha esetleg nem IP cím alapján történik a beazonosítás, akkor lehet pl. süti-k alapján, a süti (cookie) egy a gépen tárolt kis méretű fájl, melyet egy weboldal helyez el a gépen (pl. PHP vagy JS segítségével), ezalapján is tudhat azonosítani egy oldal. A sütik törlése egyszerű (pl. Firefox-ban eszközök/előzmények törlése itt kijelölöd a süti-ket, illetve a minden-t a legördülő listából).

"Ismer fel és bannol" - ezek alapján ondjuk felismer téged, és kitilt (bannol) az oldalról, játékról...

A MAC cím a fizikai címe a gépnek.

-Az IP cím változtatáshoz elég várni (szétkapcsolni a netet, majd össze)

-A sütiket a fentebb leírt módszerrel tudod törölni

-A MAC cím alapján szerintem nem lehet azonosítani, de nézd meg ezt:

[link]

2010. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Az IP címemet hogyan tudám dinamikussá tenni?

IP cím van külön a gépekben is?

Weboldal helyezhet el a gépemen azonosítót?

A MAC címét is megváltoztathatom a gépnek?

Akkor elvileg mindent meg lehet változtatni vagy van, amit nem lehet törölni?

Köszönöm.

2010. okt. 30. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt csak másik internet előfizetéssel (megjegyezném, hogy a szolgáltatók dinamikus IP címet osztanak ki, a fix-ért külön kell fizetni).

IP címe lehet még a gépnek helyi hálózaton (pl. ha 2 gép van, és egy router), de a gépnek is van egy loopback ip címe függetlenül attól, hogy a hálózaton van-e.

Igen, mint írtam a cookie-ban helyezhet el azonosítót, pl. így működik a "bejelentkezve marad" funkció is (amikor automatikusan beléptet a neveddel, mikor az oldalra lépsz).

A MAC cím megváltoztatását lásd a fentebb linkelt oldalon.

Igen, elvileg mindent meg lehet változtatni.

2010. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia/sztok!

Másik internet előfizetés is kell?

A gépcsere helyett elég hálózatkártyát cserélni?

A dinamikus IP cím nem változik meg minden ki és bekapcsoláskor?

A cookie-it is lehet cseréli vagy töröltetni?

Segítenél mindent megváltoztatni és mennyiért?

Előre is köszönöm!!!

2010. nov. 3. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!