Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Új vagyok a torrentben, pár...

Új vagyok a torrentben, pár kérdésre válaszolnátok?

Figyelt kérdés

1. Ha letöltöttem amit akartam, úgy hagyom a torrent klienst, hogy menjen, de ha közben elzárom a gépet újraindulásnál megint seedel vagy ilyenkor már azt buktam?

2. Mi az, hogy pl 3 feltöltőig hagyjam seedelni? Honnan tudjam, hogy hányan szedték le?

3. Ha nagyon romlana az arányom mit tehetek, hogy valahogy javítsak rajta (hack nélkül)?

4. Most az arányomnál az van, hogy: nincs (még új vagyok), ha leszedek valamit meddig hagyjam seedelni?

5. Ha valamit feltöltök magamtól, nem seedeléssel akkor az javít az arányomon, vagy csak ha le is szedik?


2010. okt. 31. 02:25
 1/4 anonim válasza:

szia persze

1, ha ujrainditod folytatodik a seeded az aranyod a feltoltott mb szamot meri meg a letoltott mb szamot

2,nem tudom es azt hogy hanyan szedik le jelenleg azt ki irja a program amivel torrentelsz pl utorent ott van fennt hogy SE LE SE=seeder LE=leecher(nem tom jol irtam-e) es zarojelben ott vannak az aktiv se dek meg LE chek

3, pl ugy hagyod a gepet es sok ideig es akkor ki birod egyenliteni, de persze tuddod hasznalni kozben a gepet

4,amig akarod akarmeddig seedelheted de amit letoltesz illik vissza tolteni pl leszedsz egy 8500mb es fajlt akkor 8500 mb et vissza kell toltened ha akarod toltheted tovabb is mivel mindig masnak seedels

5, seedelni ugy tudsz egy fajlt ha arra gondolsz hogy fajlt felnyomsz az oldalra


ha nem ertened az egeszet elmondom a seederek azok akik feltoltik a fajlokat a leecherek akik meg epp leszedik magyaurl amikor toltesz torrentet akkor attol fugg a letoltesi sebeseged hogy mennyien sedelnnek neked meg a netedtol es azert kell vissza seedelni hogy mas aki le akarja tolteni annak is gyorsan letoltse mert toltod vissza neki nagyabol ilyen


ja es egy keres/kerdes meg addod a torrent oldalnak a cimet ahol vagy vagy kuldesz meghivot legyszi?:p ha meg nem regisztralos es nem meghivos akkor hagyd nem muszal vissza toltened mert nem tilthatnak le :D (remelem tudtam segiteni ha nem akkor az almosagom szamlajara irom :P) joet

2010. okt. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

1. Természetesen bármikor folytathatod a seed -et, amikor csak akarod (a lényeg, hogy ne töröld ki az adott torrentet a kliens programból). Az arányodat meg folyamatosan elszámolja a torrent kliens a tracker -el.

2. Az adott torrent oldalon kaphatsz információt arról, hányan seed -elik az adott torrentet.

3. Szedj ingyen torrent -eket (minden torrent oldalnak van) ezeknél csak a feltöltést számolja a track -er (sőt sokszor a feltöltés bizonyos mértékű szorzatát). Használj seed szervereket, ezeknek nagy a feltöltési sebességük és jó arányt csinálnak neked. És nem kell mindig bekapcsolva lenni a gépednek (ez nagyobb gépeknél már csak villanyszámlába is behozhatja az árát). Az ott letöltött torrent -et aztán FTP -n simán lehúzhatod.

4. Az 1-es arány elérésig azért illik. De sok torrent oldal 0,3 felet is megtűr és nem törli a regisztrációdat. Ez persze torrent oldala válogatja.

5. Csak a feltöltött adat számít seed -elésnek a legtöbb torrent oldalon. Az az adatmennyiség mindenképp elszámolásra kerül, amekkora a torrent, hiszen az első leecher csak is kizárólag tőled tudja szedni az anyagot. Néhány torret oldal ösztönzésképpen egy bizonyos mértékű feltöltést is jóvá ír a feltöltésekért, de ez ritka. Jóval gyakoribb a pontrendszer, amit feltöltésre meghívókra stb. lehet beváltani.

2010. okt. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek!

Első!

A BeLoadra regeltem megívóval, nekem még nincs meghívóm, de ha lesz írok ide vagy, ha tok szerezni szólok.

2010. okt. 31. 13:18
 4/4 anonim válasza:
koszonom! (elso voltam)
2010. okt. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!