Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám növelni a...

Hogyan tudnám növelni a sávszélességemet?

Figyelt kérdés

Szóval UPC Fiber Power 60 as internetem van ami egy kedvezmény révén most Fiber Power 120 ami azt jelenti, hogy 120 / 10 Mbit/s

Az internet két gépre (egy asztali számítógépre és egy laptopra) megy router közvetítésével(TP-Link 54mbit)

Szóval, mostanság elég lassúnak tűnik nekem az internet és most felmentem SpeedTest-re és meglestem, hogy hogy s mint is van a le és fel töltésem. Ezt kaptam:

2.48Mbit letöltés és 18 a pingem (Nem tudom, hogy mennyi a fel töltésem)

Megnéztem egy másik speedtestel és ott meg

5163kb/secle és 1051kb/sec fel töltésem van. Nem vagyok egy nagy számítógép zseni de azt tudom, h ha az előzőt átváltom akkor nem egyezik a két adat.

Nos! Mi lenne erre a sávszélességre és a routerre az ideális le/fel töltésem? Miért ilyen kevés ahhoz a 120/10mbit hez képest? Hogyan tudnám esetleg növelni?

Utólagosan megjegyzem, h packet lossos is vagyok:)

És még azt szeretném kérdezni, hogy hol és hogyan tudom a gépekre különböző sávszélességeket elosztani?


2010. nov. 22. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:

54mbit-es router nagyon gyenge manapság. 150 mbit, amit minimálisan vehetsz otthonra, ennyit minimum érdemes használni.


A packet loss azért van, mert a Wlan nem isteni találmány, sok más rádiójel (telefon, villanymotorok) a levegőben zavarja, az elektromos vezetékek is sugároznak.


ha teheted, használj kábelt a notebookhoz is. Nemcsak biztosabb (gyorsabb) a kapcsolat, hanem kevésbé zavarérzékeny is.


a két gép között a sávszélesség automatikusan eloszlik, fontosság szerint, ezt hívják QoS, Quality of Service szolgáltatásnak.

2010. nov. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
válassz másik frekvenciát!
2010. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
másik frequencia, jó de az mi?:D Nem vagyok gép zseni! :) Hol tudoma zt megcsinálni, 1ébként egy 150mbites routert mennyiért tudok venni? Nem kell nagy márka! Minnél olcsóbb annál jobb lenne (csak mert utána néztem és 30 000ft ért láttam oylanokat és hát az nekem most drágának minősül:/ ( )
2010. nov. 22. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, lényegesen lassúbb a routered, mint az interneted. Azt csak tippelem, hogy a Lan-od, meg 10/100 as.

Vagyis ha tényleg 120 Mb/sec lenne a sebessége az internetednek, magad fognád vissza két csapdával is. A PC-d milyen?

2010. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

áltl 192.168.1.1 a router címe

chanel tp linknél a wireless menüpotban chanelt kell változtatni!

így hiába vennél jobb routert, ha mással összeakadna :D

2010. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

D-Link DIR-600 Wireless N 150Mbps Router 4 Port 10/100 Switch

7.563Ft

2010. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!