Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Beépített telefonos 3G modemme...

Beépített telefonos 3G modemmel lógok a neten, és szeretnék ezen keresztül egy másik gépnek is LAN-os külső internet-elérését konfigurálni, de nem megy, hol hibáztam?

Figyelt kérdés

XP alatt:

- konfiguráláskor a 3G-s kapcsolatnál engedélyezem, hogy "ezen a gépen keresztül más gép is elérhesse az internetet",

- uj hálózat konfigurálásával összekötöm a 3G-s gépet és a másik külső gépet(sat.vevő)

- látom is, jobb oldalt a tálcán, hogy a létrehozott belső hálózat él

- kapcsolódom a laptop 3G-vel, látom is hogy él, megy is nálam a böngésző

- csak annyit látok, hogy az intelingens sat.műholdvevő nem tud interneten keresztül frissíteni

- sőt amikor rajtam keresztül csatlakozna kettőnk kapcsolata is megszakad



Lehet hogy a laptop-sat. LAN-kapcsolatára is azt kéne konfigurálni, hogy "ezen a gépen keresztül más gép is elérhesse az internetet"?(próbáltam de nem jött be)

Vagy a sat.belső beállításait kell átírnom?

De hogy?


2010. nov. 27. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:

DHCP-t tud a cucc? Ha igen, arra állítsd.

Ha nem, akkor fix IP, mondjuk 192.168.1.2, Átjáró és DNS 192.168.1.1, alhálózati maszk 255.255.255.0.

A laptop LAN csatolót pedig 192.168.1.1-re állítsd.

2010. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!