Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A számítógép órája mennyire...

A számítógép órája mennyire mutat pontos időt, ha a kiszolgálóhoz történő automatikus frissítés is be van kapcsolva?

Figyelt kérdés
Lehet pár másodperc eltérés, vagy több? Ha igen ,miért?
2009. jan. 15. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg az eseménynaplóban, hogy tudott-e csatlakozni (akkor van bejegyzés, ha nem).

Ha csatlakozott, akkor elvileg pontos.

2009. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kÖSZI!
2009. jan. 15. 22:57
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Az idő relatív, pontos, de mihez? :-)

Nekem ahány órám, annyi féle dologhoz van állítva, sulihoz, BKV-hoz, melóhoz, templom harang órájához... mindenhova pontosnak kell lenni, csak így megy :-)


Valószínűleg a számítógép órája a netes szolgáltatóhoz áll, ha aktív az automatikus állítás, de az vajon mihez van állítva? :-)

2009. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Ez sem igaz, hogy pontos. Ugyanis az adatátvitelnek is van ideje. Tehát a te gépeden szinkronizált idő és az időszerveren lévő idő között is tized-század-ezredmásodperc eltérések lehetnek.

De pl. a 180-as "Pontos idő szolgáltatást" anno nem a berlini atomórához szinkornizálták, hanem a Kossuth rádió pontos idejéhez. Aki pedig a pontos idő szolgáltatástól szerezte a pontos időt :)

Tehát azt, hogy mennyi a pontos idő, azt neked SOHA SENKI nem fogja megmondani. Mert az idő relatív, viszonyítás kérdése.

2009. jan. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A netes időkiszolgálók atomórákhoz vannak állítva, azok pedig nagyon pontosak.
2009. jan. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Jaj de okos itt valaki... a Föld helyzetéhez van igazítva az óra, így eléggé pontos. Az adatátvitel idejét meg tudják mérni, és vissza tud számolni vele a géped órája. Nem baj, okoskodjatok még. Pontos, igen.
2009. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kiszolgálóhoz történő automatikus be van kapcsolva. Nálam ez azt jelenti, hogy hetente frissíti az időt a Microsoft szerveréről. Ez az alapbeállítás vistán biztos.

Most spórolásból csak az egyik gépet használom./ Windows 7: time.windows.com a szerver neve/

Korábban előfordult, hogy lecsúsztam licitekről. Vistát nyűttem akkor éppen, s egy hét alatt 2 percet késett a pc- órája mind a licites oldalhoz, mind az xp-s géphez képest. Ez akkor nagyon kellemetlen volt, főleg, hogy a vista csak heti frissítést engedett. Másik szervert lehetett volna választani, de "perhas" nincs értelme.

Hogy ez az egész miért? Szerintem a ms-nak sikerült megoldani, hogy ne egyformán menjenek a windowsos órái, így alternatív, felhasználóbarát, mert delikvens választhat magának órát, időt...

2009. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem van DCF asztali órám, ehhez képest a szg. mindig 2 mp-et késik.
2009. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van magyar frissítőszerver is time.kfki.hu Ezt használjátok, gyorsabb és eddig nekem mindig működött.
2009. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok!
2009. jan. 16. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!