Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gyorsabb internetcsomag...

Gyorsabb internetcsomag váltása után miért szakadozik a net?

Figyelt kérdés

Röviden leírom, hogy miről is volna szó: Eddig 5 megás ADSL internetem volt, de most váltottam 15 megás csomagra. Amióta átállították, azóta amint rácsatlakozom a netre, 2o-30 perc után megszakad. Nem konkrétan megszakad, mert ha rákattintok a csatlakozás ikonra, akkor ott az látszik, hogy csatlakozva van, de hallgatok rádiót és közben simán böngészgetek, akkor a lejátszó megáll, a böngészésnél meg a szokásos üzenet: nem található kiszolgáló... Aztán bontom a kapcsolatot és utána újra csatlakozom, minden megy tovább jól. Asztali PC-n XP is ezt csinálja, aztán a laptopon /Vista/ is ugyanez a jelenség. Nincs routerem, külön-külön próbáltam. Még azt sem mondhatom, hogy nagy letöltésű oldalakat vagy sok egyszerre nyitott oldalakat hagyok, ilyesmiket nézegetek, csak sima böngészés közben ez a hibajelenség. Azért gondolom, hogy ez a csomagváltás lehet az oka, mert előtte soha nem volt ilyen problémám egyik gépen sem. Visszalépni már nem tudok a kisebb csomagba, így viszont elég gáz, hogy állandóan újra csatlakoznom kell. Szeretném, ha valaki, aki tőlem jobban ért ezekhez, segítene egy kicsit.

Köszönöm.


2010. dec. 9. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tök nyugodtan hívd fel a szolgáltatót, hogy miért lehet az? Én múltkor felhívtam és analfabétaként kezeltek, tehát nagyon türelmesen elmagyarázzák. Ha pedig náluk van a hiba akkor pedig kijavítják csak hónapok kérdése az egész :D
2010. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
szia!
2010. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám. t-home-nál váltottam 5-ről 15M-ra és néha megszakad a net. Fel fogom hívni a központot. Szerintem vagy a központ és a házad közötti túl nagy távolság lehet a gond vagy a modemed túl régi és nem tud megbírkózni a nagyobb sebességgel.
2010. dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocs a késésért:-) Köszönöm a válaszokat! Nos két körben "megpróbálták" központilag megjavítani a netet, sikertelenül. Harmadik alkalomra kijött a szerelő és megállapította, hogy a vonal tökéletes, a problémát az okozza, hogy túl messze lakom a központól és csak elvileg lehet a 15 megás net, gyakorlatilag nem. Kérésemre visszaállították a régit.

Az biztos: a T-Comnál addig a percig vagyok ügyfél, amíg fizetek, ha én szeretnék valamit elérni, logikusan, ésszerűen, az már bonyolultabb.

2010. dec. 20. 19:40
 5/5 anonim válasza:
Ugyanaz volt nálam is a probléma. A gond nem az internet szolgáltatónál van, hanem a régi modemeddel. Vásároltam egy adsl 2+ modemet, és azóta semmi gondom a nettel.
2011. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!