Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet beállítani úgy egy...

Hogy lehet beállítani úgy egy levelező programot, hogy a Gmail két különböző számítógépre (amik egy nettel működnek, egy IP címmel - azt hiszem - ) is elküldje ugyanazokat a leveleket? Összes levelet mindkét gépre.

Figyelt kérdés
Ha az egyik gépen megnézem a leveleket, a másikra már nem tölti be, mintha nem is jöttek volna!Informatikusok SEGÍTSÉG!!
2010. dec. 15. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát... Most így több megoldási lehetőség is eszembe jutott, de sztem a legjobb talán a következő:


gmail.com-ra bejelentkezel, majd ott beállítások-->átirányítás és POP/IMAP majd itt a "Az üzenetek POP-alapú letöltése esetén" mezőnél kiválasztod, hogy "a gmail példányának megőrzése a Beérkezett levelek között"


Így a levelek tárolódnak akkor is a gmail szerverén, ha már egy levelező kliensből lekérted őket. S azt egy másik gépről működő levelező kliens is le tudja tölteni.


Hátránya az, hogy ha nem törölsz a gmail webes felületéről néha leveleket, akkor az egy idő után betelhet. Ill. elvileg ha a levelező kliensedben törölsz egy levelet, akkor lehet, hogy az újra megkapod a gmailtől, ezért onnan is törölni kell. :)


Remélem érthetően írtam le.

2010. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Milyen levelezőt?


 Outlook Express (Windows)

 Outlook 2003 (Windows)

 Outlook 2007 (Windows)

 Apple Mail 2

 Apple Mail 3 (Leopard)

 Windows Mail

 Thunderbird 2

 Other

Én IMAP-ot használok arra, amit kérdeztél, ami a felsoroltakkal megvalósitható. Kedvenc levelezőablakomban /Outlook 2010/, azaz egy ablakban, IMAP segitségével ott látom mindkét/!/ gmail cimemre beérkező leveleket, de a többi email cimemre beérkezőket is, mivel a gmail-ra vannak irányitva. Még akkor is ha nincs netkapcsolat. Alapértelmezett levelezőm pedig az egyik gmail fiókom. Az outlook ablakában látok mindent, innen irok és fogadok, de az outlook szerkesztőjével is szerkesztek mindent.

Régebbi /nejem által használt/ laptopban ugyanezt az IMAP megoldást csináltam, annyi különbséggel, hogy ott aMSOutlook 2007-es levelező van.

Ha mindkét laptop üzemel, ezzel a beállitással mindkettőn lehet látni minden levelet és lehet szerkeszteni azokat.

Világos, hogy a gmail levelek ugyan nincsennek átirányitva az outlook-ra, mégis tudom azokat kezelni.

Ezt az IMAP-al lehet, igy megoldódhat nagy problémád, ráadásul egy leegyszerűsitett, időtakarékos /nem kell külön belépni a gmail-ba, meg a többi levezezőbe/, és nagyon praktikus megoldást valósitasz meg.

[link]

[link]

[link]

2010. dec. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!