Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kalapozik a wikipédia?...

Miért kalapozik a wikipédia? Mégsem ingyenes?

Figyelt kérdés
Csak mert olyan szép szívhezszóló üzenetben kérik a pénzt azok, akik nem is keresnek vele. Nem tudom mire kell a pénz nekik. Illetve innentől erősen aggályos a dolog ingyenessége.
2010. dec. 21. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemigazán értem a kérdést.

A wikipédia ingyenesen használható, de pénzbe kerül a fenntartása.

Nem kötelező támogatni! De aki szeretné, annak van rá lehetősége.

Mi a problémád ezzel?

2010. dec. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg azért, hogy az oldal olyan maradhasson, mint eddig, aminek az öreg eredetileg kitalálta, én az egyik dolog, amit kivettem belőle az a reklámmentesség.


De most komolyan, ha nem a wiki alapítóját kéne bámulnom egy 50xYos képben, hanem a 2 oldalra betennének 1 reklámot és még felülre is egy sorban(a pofa helyére), attól még az oldal ugyan az maradna, mint eddig.

Én legalábbis nem bánnám és ha igen, akkor is meglehetne szokni hamar.


Én ebből az egészből azt veszem ki, hogy jajj nincs pénz, adakozzatok, de reklámot elvből nem rakunk ki, mert az adományokból sokkal több a pénz.


Idézek:


"Ha a Wikipédia 400 millió olvasója mind adományozna csak egyetlen dollárt is, hússzor annyi pénzünk volna, mint amire szükségünk van."

2010. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszadó nem, a második viszont megfogta a dolog lényegét.

Nekem összvissz az a gondom ezzel, hogy szeretem az EGYÉRTELMŰ dolgokat. Ha valami ingyenes, akkor abba nem illik bele az, hogy amolyan "azért illendő lenne adni, ha már arra jó, hogy használod". Mert akkor NEM INGYENES vagy legalábbis nem egyértelműen az. Arra emlékeztet, amikor egyik évben valami vidéki pali adventre többtízezer égővel kidekorálta a házát. Aztán híre ment, sokan elmentek megnézni. Erre emberünk elkezdett adományokat kérni, hogy "ha már nézik, akkor illene beleadni a villanyszámlába".

Az én értékrendemmel ezek a becsúszó szerelésen nem egyeznek. Valami vagy ingyenes vagy fizetős. Pont.

2010. dec. 21. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
És ezzel mi a problémád? Valami akkor ingyenes, ha igénybe veheted a szolgáltatást fizetés nélkül. A wikipedia olvasásához nem kell fizetned. Az, hogy e mellett adományt gyűjtenek, az ettől teljesen független dolog.
2010. dec. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!