Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez már szerzői jogok megsértés...

Ez már szerzői jogok megsértésének számít?

Figyelt kérdés
Szeretnék készíteni egy honlapot. A szerz. jogok megsértésének számít-e, ha bizonyos attribútumokat egy az egyben átveszek egy adott más honlapról? Nem igazán érzem, hol a határ.
2010. dec. 27. 14:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogy jobban lehessen érteni mit kérdezek, íme egy konkrét (nem valós) példa: Tfh, hogy csinálok egy gyakorikerdesek2 oldalt, és a bal oldalon látható menüpontok attribútumait egy az egyben "átveszem". Csak az attribútumokat, tehát design, kód mögötte teljsen más lenne. Ez minek számít?
2010. dec. 27. 14:13
 2/7 A kérdező kommentje:

nah, lehet, hogy még mindig szarul fogalmaztam :D

szóval a bal oldalon látható menüpontokat egy az egyben való átvételére gondoltam.

2010. dec. 27. 14:16
 3/7 alfonz64 ***** válasza:
Ez az, még hozzá szellemi termék lopása a programozótól, sőt lehet hogy ezt egy fizetős programmal csinálták és rákeresnek a neten belőle egy cod részletre és már írják is a csekket. Szerintem keress, egy ingyenes programot vagy websablont, azt kedved szerint alakíthatod. Vagy írd át annyira hogy ne ismerjenek rá, pl két oldal cod-ját összefésülöd. pl Google: free websablon,websablon utility stb... keress it olyan programot: [link] stb..
2010. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, és a bal oldali menüsáv menüpontjainak (kategóriák) kb. hány százalékát kéne lecserélnem, hogy már ne számítson lopásnak?
2010. dec. 27. 14:43
 5/7 alfonz64 ***** válasza:
Ez olyan mint a fözés ahogy érzed. Ne tűnjön fel ha ránéznek, a codra vagy a grafikára. Ötletet lehet belőle venni, szerintem 50% legyen más. De nagyobb összefüggő rész ne nézzen ki ugyanúgy.
2010. dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a kinézet ugyanolyan, de a mögötte lévő kód teljesen más, akkor nem.
2010. dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 alfonz64 ***** válasza:
Amiben valakinek a munkája van az szerzői jogokat sért, kivéve ha teljesen a saját képedre formálod hogy a tulaj se veszi észre. Nézd meg kritikus szemmel és találj ki valami újat. Grafikus,programozó,disegner,nekik a munkája van benne vagy elkészíted amilyet akarsz lefényképezed és elküldöd az oldal tulajának hogy engedélyezi-e a használatát, mert hivatalosan levetetheti, főleg hogy nem tudom mi lesz az új média törvényben amiben még a nettet is korlátozzák, bár sok oldalt látok akik egymást koppintják, de lehet valami hasonló websablon volt a kiindulópont. " ha a kinézet ugyanolyan, de a mögötte lévő kód teljesen más" de ha az elrendezés ugyanolyan a betűtípus, ugyanúgy viselkedik ha rákattintasz, szerintem az ötlet lopás is lopás, főleg ha a grafikai elemeke is sajátodként tünteted fel.
2010. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!