Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router? Hálózati kulcs? Stb?...

Router? Hálózati kulcs? Stb? Fontos!

Figyelt kérdés

Valószínűleg elrontottam, valamit de nagyon! Ahogy egy oldalon leírva láttam, úgy csináltam végig, a gond csak az hogy elrontottam!

Tehát: megakartam(megakarom) változtatni a WPA kulcsomat/jelszavamat,(mert használja a szomszédom az internetem - rám kapcsolódik - és így lassú, mert ugye ketten vagyunk rajta. Egy fórumon találtam hogy kell megcsinálni, : ugye a www... helyére kell beírni a routerem IP-jét, ez megtörtént, utána kiad egy ablakot amibe a felh.nevet és jelszót kell beírni, ez is ment, ezek után valami olyasmit kellett keresnem hogy WIRELESS (az oldalon ami bejött) ott pedig PSK Passphrase, na ezt mind megtaláltam, gondoltam milyen okos vagyok :).. de ezek után jött a baj, azon a fórumon azt írták le hogy oda(PSK Passphrase) be van írva a mostani jelszavam(hálózati kulcsom) azt onnan ki kell törölni és beírni amit akarok(amit csak én fogok tudni), ezt sajnos megtettem! Ekkor kiírt valamit, de már csak az OK-ra lehetett kattintani, hát arra kattintottam. Következmény: most nincs internetem, nem tudok kapcsolódni se a régi hálózati kulccsal, se az újjal, És a hibaelhárító ezt írja ki mindig: (nem szó szerint) nincs IP-címem!

Nem kérek oltásokat, csak segítséget ill. ötletet!

Tudom, hogy én hibáztam, nem tagadom.


2011. jan. 14. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg vezetékkel rákötni a géped! (tipp: a router és a modem közti zsinór is jó), onnan mindenképpen kéne kapnod internetet.. de legalábbis hozzáférést a router beállításaihoz. Ott próbáld álligatni. nagyobb segítség lenne,ha leírnád a pontos típust és hogy milyen neted van (adsl/kábeltv...)
2011. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:

Milyen márkájú/típusú routered van?

Remélem nem Wi-Fi hálózaton keresztül konfiguráltad a router-t, hanem vezetékesen csatlakozva. Aranyszabály, hogy Wi-Fi router-t mindig vezetéken keresztül konfigurálunk, kivéve ha nincs más választásunk.

2011. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most a szomszédom netét használom így biztos hogy nem tudok mindig vissza írni :))

Sajnos ezt nem tudtam, hogy "muszáj" kábellel csinálni, roterem: TP Link WR642G, Enternetem van, amúgy, viszont kipróbáltam hogy bedugva működik-e és nem! szóval most már nem tudom mit csináljak. :(

2011. jan. 14. 19:45
 4/11 A kérdező kommentje:
lemaradt ADSL net.
2011. jan. 14. 19:46
 5/11 P.O.C. ***** válasza:

Hát akkor valami nagyon befordult abba a router-ba. Reset-eld ki, és kezd elölről az egészet.


Itt egy leírás: [link]

2011. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Win 7 van a gépemen, akkor ezt hol találom meg? [link]
2011. jan. 14. 20:37
 7/11 A kérdező kommentje:
...Lemaradt Router elérésénél van egy Link nevezetű Link :) na az a kép.
2011. jan. 14. 20:38
 8/11 P.O.C. ***** válasza:

Start --> Vezérlőpult --> Hálózat és internet --> Hálózati és megosztási központ -->(Bal oldalt):Adapterbeállítások módosítása...


Jobbkatt a helyi kapcsolatra --> A helyi menüből: Tulajdonságok.. TCP/IPv4 (kijelöl)--> Tulajdonságok (gomb)

2011. jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! Majd megírom hogy haladok, és mi történt!
2011. jan. 14. 21:16
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem sikerül, se akkor ha csatlakoztatom az enternet kábelt( régen kb 2 éve úgy használtam ) se sehogy..

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Úgy gondolom, hogy holnap még megpróbálom, mert hosszú napom volt, és ha nem sikerül nincs más választásom csak kell annak az embernek szólnom aki régen bekötötte a routert és megcsinált mindent.

Nagyon köszönöm! Jó éjt!

Üdv: Nektarka

2011. jan. 14. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!