Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol találok olyan magyar...

Hol találok olyan magyar nyelvű internetes oldalt melynek segítségével a hozzám hasonló, a témában még abszolúte járatlanok is el tudják készíteni első honlapjukat?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan érdekelne, amelyik estleges mintákat mutatva, lépésről lépésre magyarázza el, hogy mit, miért és hogyan csináljak, ahol meg tudom nézni „beélesítés” előtt a produkciómat, illetve amit később módosítani, csinosítgatni tudok
2009. febr. 6. 09:23
 1/7 anonim válasza:

A "beélesítés" előtt is a böngésződdel tudod megnézni a produkciódat (a címsorba a http:// kezdetű rész helyett egy c:/ kezdetű rész kerül), az alkotáshoz elég egy windózos jegyzettömb(avagy notepad) a tanuláshoz pedig az úgynevezett "reversed engineering"-et javaslom. Vagyis egy tetszőleges honlapot elment, jegyzettömbbel megnyit egy sort kitöröl, elment, böngészőben megnéz, ami hiányzik azért felelt a kitörölt sor, ismétel...

Azért persze érdemes egyszerűbbet választani, ehhez javaslom a személyes oldal kategóriában való keresgélést valamely ingyenes tárhelyszolgáltatónál (fw.hu, extra.hu, tar.hu, ilyesmik) Az oldal elmentését NE a menüből csináld, hanem egy jobbklikkel az oldal közepére hacsak nem akarsz idő előtt találkozni a frame-k nagy varázslatával, a képek nem azért nem jelennek meg mert kitöröltél valamit, hanem mert azokat el sem mentetted, böngészőnek pedig ne az explorert használd, mert az nem mindig követi a szabványokat, ergo aki azzal tanul, az rosszat tanul meg. Ja és ha kitörölsz valami ún. kacsacsőrök közötti bizbasz-t akkor töröld ki az azt lezáró perjeles megfelelőjét is.

A nyelvet HTML-nek hívják, a kacsacsőrös bizbaszokat HTML tag-eknek, a google a barátod. Azt hiszem ennyi elég is kezdetnek, sok sikert!

2009. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ajaj, ez így első olvasatra nekem egy kissé bonyola, de azért köszönöm. :-)
2009. febr. 6. 10:41
 3/7 anonim válasza:

Jah kérem, Róma sem egy nap alatt épült fel, ez nem lego, a magamfajták ebből próbálnak megélni, ha mindenki meg tudná csinálni akkor ez még nehezebb lenne mint amilyen amúgy is :) Persze ha nem akarod igazán megtanulni, csak egy db honlapot szeretnél összedobni, akkor léteznek ún HTML editor-ok is, csak a kérdésből ("..első honlapjukat") feltételeztem hogy komolyabban el akarsz mélyedni a témában (mármint hogy az elsőt nyilván továbbiak követik majd) ahhoz pedig nem árt ha megérted a szerkezetét a dolognak akármilyen fasza szerkesztőprogik is vannak.

Egyébként kerestem egy ilyen linket csak neked, csak most:

[link]

De végeredményben ő is csak azt mondja hogy "a tanulás egy jó útja, ha megnézzük, mások hogyan kódolták html oldalaikat."

2009. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm újabb gondolataidat. Az a helyzet, hogy eddig – mivel nem volt otthoni internetem és világhálós kolbászolásaimat általában csak Internet Kávézóban avagy a melóhelyem a munkaidőből le-le csipegetve követhettem el – csak álmodoztam a témáról, viszont most úgy néz ki, hogy pár nap múlva már az otthoni szörfölgetésnek sem lesz akadálya és mivel komolyan foglalkoztat a történet már csak azért is mert lenne az eddig tesztelések alapján hasznosnak tartott mondanivalóm az emberiség számára :-DDD, biztos hogy lesz egy pár kellőképpen át nem aludt éjszakám; és ha egyszer belekezdek, nem igen fogom feladni. :-)
2009. febr. 6. 12:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Közben én is találtam egy hasznosnak tűnő linket, bár ezt valószínűleg már ismered. [link]
2009. febr. 6. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Van szép két igen jól működő honlapszerkesztő, (e107 , phpfusion) amit csak ftp-n keresztül felkell töltened, beírni a mysql adatokat, és kezdheted a szerkesztést. Ha az előző két lépést már tudod nem lehet nagy gond.
2009. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. :-)
2009. febr. 9. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!