Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem megy az internetem?

Grimyworld kérdése:

Miért nem megy az internetem?

Figyelt kérdés

A következő probléma merült fel: Új internet szolgáltatóhoz mentünk (PR telecom) és az internetet modemen át [motorola sbv5120] kapjuk automatikusan, nem kell csatlakozni.

Az asztali-gépemen és a laptopomról az internet tökéletesen ment, úgy hogy külön kötöttem mindegyiket a modemre. Egyszer az egyikre, máskor a másikra.

De megakartam osztani egy router segítségével az internetet [ D-link 564T] ( a lan kébelt bedugtam a routerbe, és a másik kettő gépnek a lan kábeljét is bedugtam) ,de csak a laptopomon jó az internet, az asztali-gép felismeri a hálózatot [Windows 7em van mindkét gépen], de valamiért nem akar csatlakozni az internethez, hibát jelez. De ha bekötöm a modemet már fel se ismeri az asztali-gép.

A routert kell esetleg átállítani? ÉS ha igen, hogy, mert már mindent átkutattam rajta.


2011. febr. 12. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:

megkellene tudnod milyen a neted a PR-nél, mert pl ha pppoe akkor más konfig kell mint ha sima ip kiosztogatós kábelnettel csinálnád

a router admin felületén állíthatod ezeket

2011. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sima kábelnetes internetem van. coax kábel szerű bemenettel jön.
2011. febr. 12. 14:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Először érd el, hogy valamelyik gép felmenjen a netr modem nélkül. Annak a MAC címét írd be a router sajátja helyére és utána próbál újra meg.
2011. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!