Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Sokszor hallottam, hogy simán...

Sokszor hallottam, hogy simán utánam tudnak a neten nézi, de hol? Hogy?

Figyelt kérdés

A közösségi oldalakon kívül...

Elég sokan mondták,hogy ha valaki megakar valamit tudni rólam és ha ért a nethez elég jól, akkor simán utánam tud nézni..DE hol?Hogyan?


Puszta kíváncsiságból kérdezem..


2011. febr. 18. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:

ha hülyeséget csinálsz (jelszavak-bankszámlák kicsalása személyektől, portscan, ddos...), 1 napon belül kattan a bilincs a csuklódon.


miért?


mert a rendőrségen belül vannak külön csoportok, akik az internetbiztonsággal foglalkoznak, és az ezekhez hasonló ártó szándékú tevékenységek után kutatnak emberek és mesterséges intelligenciák 0-24

Kiberrendőrségnek becézik őket.

2011. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is a neten keresztül be tudnak nézni a gépedbe, hozzáférnek minden adatodhoz, amit ott tárolsz.

Másrészt az IP címed egyedi, ez alapján meg tudják nézni, a gépedről mit írtál, hova, mikor, a komplett levelezésed, a kommentjeid (ezt is), stb, stb, stb.

2011. febr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sehogy máshogy. Ha elég hülye vagy, hogy szórod az adataidat az interneten, akkor rá lehet keresni. Engem is meg lehet találni mindenfelé, mert elég egyedi a nevem :) És mégsem tudsz meg rólam igazán semmit.


Ezenkívül más eszköz nincs. A rendőrség, bírósági végzéssel vissza tudja kérni a szolgáltatótól az IP címed alapján, hogy ki vagy és hol laksz, de ezenkívül más lehetőség nincs. A netszolgáltató pedig nem fogja kiadni ezeket az adatokat, mert egy pillanat alatt elvesztené az ügyfeleit :)


Amúgy próbáld magad után nézni: írd be a neten használt nickneved, vagy rendes neved a google keresőbe, és csodálkozz rá, mennyi nyomot hagysz szanaszét a világban. Ebből azért, ha van elég időd és türelmed, nagyon sok mindent meg lehet tudni egy emberről. Ha eléggé felelőtlenül adtad meg a valós adataid :)

2011. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző,


Magyarországon netezők 99%-a dinamikus IP címet használ, ami folyamatosan változik. Tehát a mostani IP-m holnap már teljesen más lesz, ez alapján az életben nem nézed vissza, merre járok :)


A gépet meg, ha nem hülye a felhasználó, az életben nem töröd fel (arról nem is beszélve, hogy nem kevés erőforrást igényel...)

2011. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már rég utána néztem,semmi nyom:P De nekem elég gyakori a vezeték nevem is meg a keresztnevem is:D De nem szoktam soha olyat csinálni amivel bárki visszaélhetne:)
2011. febr. 18. 11:43
 6/6 anonim válasza:

Sajna én is elkövettem azt a hibát, hogy apróhirdetés feladásakor a netre tettem ( más több száz társammal egyetemben, mint láttam)nevem címem, telefonom. Azóta is érdeklődöm sok helyen hogy lehetne törölni, de mindenhol azt a választ kaptam, hogy sehol.

Bánom nagyon.

2011. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!