Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Netvadász. Kinek mi a tapaszta...

Netvadász. Kinek mi a tapasztalata róla?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 18:32
 1/1 anonim válasza:

A készlet egy sima TP-LINK-es USB adapterből áll, illetve egy 11dbi-s panel antennából. A TP-LINK adapterről nincsenek konkrét mW-os információk, de mivel az hivatalosan is kapható Magyarországon, 100mW lehet a max. teljesítménye. Egyéb aukciós oldalakon lehet találni ennél jóval erősebb, 500, 1000, 2000mW teljesítményű eszközöket. Az utóbbiak teljesítménye valóban sokkal jobb, mint a beépített adaptereké. 2000mW-os eszközt tesztelve 40km-ről is elérhető volt egy falu hálózata. Saját, 2km-re levő sima WiFi AP-re rálátással fel tudtam csatlakozni.


Fontos tudni, hogy nem elég a nagyon erős szett, ha a célrouter csak az alap erősségű. Ebben az esetben 4-5x jobb a vétel, mint a beépített adapterekkel. Az erősebb adapterek érzékenyebbek is, mint a beépített adapterek, ezért lehet kialakítani messzi linkeket.


Én 2000mW-os eszközt használok, és eddig akárhol voltam, volt internetem (külföld, magyar faluk stb.). A lényeg, hogy megéri.

2011. nov. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!