Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik böngészőt használjam...

Melyik böngészőt használjam Linux-on?

Figyelt kérdés

Pár hónapja álltam át Linux-ra és eddig a Mozilla-t használtam.Nagyon szeretem ezt a böngészőt,de mostanában

elég sok gond van vele Linux-on.Például a Java és flash böngésző alkalmazások,egyszerűen lefagynak vagy legalábbis nem válaszolnak.Azt írja ki "KÉSZ" de nem történik semmi.

És például a Youtube-on ill más videó megosztó oldalakon egyre gyakoribb az a jelenség Mozilla-val,hogyha egy videón előrébb kattintok,akkor a videót a legelejétől kezdi játszani,nem onnan ahova kattintok.És van hogy be sem tölti a videót csak egy nagy szürkeség fogad.


Például az Opera-val nincs ilyen gondom.


Mi lehet a gond Mozillával és szerintetek érdemes Mozilla-nál maradni ezek a kellemetlenségek ellenére is?

Már biztonság,támogatottság..stb szempontjából.


2011. febr. 23. 15:04
 1/8 anonim válasza:

nem tudom milyen a linux... csak javaslatot kérek tőled...

de próbálkozz safari-val

2011. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Safari pont nincs Linux-ra xD


Amit ismerek és Linux-on (is) elérhető az:


Mozilla Firefox

Opera

Konqueror

Chromium

Google Chrome


Mondjuk utána nézegettem és igazán az Opera felé hajlok mint lehetséges alternatíva Mozilla helyett,mert ahogy írták követi az újításokat,rengeteg formátumot támogat,és állítólag a legbiztonságosabb böngésző egy 2010-es felmérés alapján.És tapasztalatom alapján nagyon gyors,stabil és könnyen kezelhető. Kifejezetten tetszik hogy a startlapján van 9 úgynevezett "gyorshívó" amihez hozzá adhatunk egy weboldalt.Így a kezdő lapunk nem csak egy weboldal lehet hanem 9 amik között választhatunk. Szép és praktikus megoldás...


Azért szeretném mások véleményét,tapasztalatait is meghallgatni.

2011. febr. 23. 15:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem nincs problémám a Firefox-al (Ubuntu) Linux alatt, mellette még feltettem a Chromot is.

De azt ajánlom neked, próbáld ki az összeset pár napig, és amelyik a végén legjobban tetszett, legstabilabbnak bizonyult, azt használd.

2011. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Epiphany


Én teljes megelégedettséggel használom.

2011. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,akkor az lesz hogy megnézem mindet és majd meglátom melyik mellett maradok.


Nem tudom mi lehet a Mozilla-val.Mandriva Linux-ot használok és pár hete kezdett így megbolondulni a Mozilla.

Pár napja fel raktam a NOD32 vírus irtót és az talált 2 vírust a Mozilla mellett,hát nem tudom....


Még találtam pár web böngészőt Linux-ra:


Iron

Arora

Jumanji

Midori

Rekonq


Az Iron elég szép,dizájnos gyors web böngésző.A első benyomás elég pozitív róla.Az Arora egy rendkívül letisztult egyszerű,gyors,stabil web böngésző.A Jumanji olyan gyors mint az atom,de elég nehézkes használni,nem túl felhasználó barát.

A Rekonq úgy szintén egy szép,dizájnos,gyors web böngésző de a java és flash alkalmazásokkal gondja akadt.Elméletileg tudja kezelni őket,de mégse igazán megy neki.A Midori-val különösebb gond nincs így elsőre,csak épp olyan "unalmas" semmi jellegzetessége nincs:P


Nah majd eldől,eddig az Opera a legvalószínűbb ha valami miatt ez mégsem akkor az Iron,Chromium vagy Google Chrome jöhet még szóba.Az utolsó helyre raktam az Arora,Midori és Jumanji-t...A Konqeror és a Rekonq elég gázos első benyomásra,ezekkel egyenlőre nem számolok.


Persze ha a Mozilla helyre jönne mondjuk egy frissítéssel akkor az maradna:)

2011. febr. 23. 17:54
 6/8 A kérdező kommentje:

Most találtam még 2 másik web böngészőt:


Flock

Netscape Navigator


Mind a 2 nagyon szép,dizájnos,gyors web böngésző és mind a 2 a Mozilla motorjára épül.Ám totál ugyan azt csinálják mint a Mozilla..A videók néha nem töltenek be vagy ha előrébb kattintok akkor a videót az elejétől kezdi nem onnan ahova kattintok és a Java és Flash alkalmazások le fagynak.....

2011. febr. 23. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az Opera-t ajánlanám. A többit azt nem ismerem,

kivéve a Netscape-t. Régebben az volt a Firefox :)

Úgyértem az volt a legelterjedtebb böngésző.

De rég volt már... :)

2011. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.igen valószínűleg az Opera lesz:)

Mondjuk most kezdek rá kattanni erre az Arora-ra.

Nagyon frankó,gyors és stabil kis böngésző.Csak az a gond hogy bugos.Hiába állítom be hogy ne jegyezze meg a jelszavakat,az adatlapra be írt dolgokat mégis megjegyzi.

És hiába megyek rá hogy törölje az előzményeket és a személyes adatokat,mégis benne marad minden.

Ezt a böngészőt azoknak csinálták akik naponta meg kérdezik itt a gyk.hu-n hogy "hogyan lehet beállítani hogy elmentse a jelszavakat..stb.." XD

Az Arora-val ezzel nincs gond.



Emlékszek rá hogy régen még nagyon-nagyon régen amikor bele csöppenten a PC világába mindenki a Netscape-et emlegette.

Végülis az is frankó kis böngésző csak ugyan olyan bolond mint a Mozilla és így nem vagyok előrébb vele XP


Legalábbis Mandriva Linux-on...

2011. febr. 24. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!