Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik szolgáltatót ill....

Melyik szolgáltatót ill. milyen paramétereket válasszak?

Figyelt kérdés

Inviteles és T-Com-os vonalas telefon ill. TV-Network-ös kábeltévé van a lakásban (Bp. Kőbánya-Újhegy).


Ami nem áll szándékomban: éjjel-nappal filmek, zenék és játékok letöltögetése.


Amit szeretnék: korlátlan, tehát pl. ne csak havi x óra szélessávú Internetezési lehetőség; persze azért a gyorsaság sem lényegtelen.


Bocsi de mivel laikus vagyok, nem igen tudok eligazodni a különböző hirdetésekben olvasható számadatok rengetegében.


Mi az az „ADSL”?


Az egyik szolgáltató Mobilinternetet ill. Laptopot ajánló szórólapokkal „bombáz” de nekem ezek nem kellenek.


Mit jelent pl. a 8096/512 kbit/s?


Mit jelent pl. a 20Mbit/s?


Mi a reális ár a nem csúcs, de a közepésnél azért magasabb igények kielégítése esetében?


Bocsánat a neked talán egyszerű kérdésekért de én még tényleg nem értek hozzá.


Kérlek, magyarázd el, mire figyeljek, de lehetőleg úgy, hogy „józan paraszti ésszel” is megértsem.


:-))))


Előre is köszi a segítséget.


2009. febr. 17. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van T-Com-os vonalas telefonod, akkor én T-online ADSL-t ajánlok.

Például a 8096/512 kbit/s azt jelenti, hogy letölteni 8 MB/s sebességgel feltölteni 512 KB sebességgel tudsz, de ez csak az elméleti max érték, a valóságban nekem pl. 5 MB a feltöltés és 412 Kb a letöltés.

Ha telefonon rendeled meg akkor légy pofátlan és kérj az ügyintézőtől "Spaciáűlis" ajánlatot. Így mondd meg neki, és mondd hogy a barátodnak is ez van, és kapsz árengedményt. A baráti körömben már 3-an így kötötték a 7900 Ft-ból egyből 4600 Ft lett.

Ja az ADSL vonalas modemes átvitelt jelent.

2009. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ADSL a technológia neve, bővebben szükségtelen kifejteni, a lényege az, hogy a letöltési sebességed nem ugyanakkora, mint a feltöltési (parktikusan a letöltési nagyobb).

8096/512 kbps: maximálisan 8096 kbps sebességgel tudsz letölteni adatokat (8096*1000 bit/sec), illetve max 512 kbps sebességgel tudsz feltölteni.


8096kbps=8mbps (Ezt a 20 Mbps kérdésre írtam, az is sebességet jelöl, csak egy nagyságrenddel nagyobb mértékegységgel kifejezve)

Feltöltési sebesség abban az esetben lényeges, ha torrentezel, vagy csak feltöltesz dolgokat. (Akár munkából kifolyóan sokszor küldesz e-mailen viszonylag nagy cuccokat) Nekem t-s kábelnetem van otthon 2M/256k sebességgel 4khufért. Ez nekem elég filmletöltésre, meg úgy általában mindenre. Viszont pl a digi 10x ekkora netet kínál feleennyiért, csak épp nagyon kevés helyen elérhető :(

Szerintem a 8 megás net mindenre elég jelenleg.

2009. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Elárulnál, hogy mit takar ez a "Spaciáűlis" ajánlat?

2009. febr. 17. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt azért nem árt hozzátenni a fenti amúgy jó leírásokhoz, hogy a sebességeknek nagybetűvel csak az elméleti maximumát írják ki. Tapasztalat, hogy akkora sebességet soha nem ér el a net, csak ahhoz közelit, de azt sem mindig. Kábeles net hátránya, hogy csúcsidőben (estefelé) elég nagyot csökken a sebesség a sok egyszerre használó miatt. ADSL-nél ilyet nem tapasztaltam, mindenképp azt ajánlanám inkább. Mind az ADSL, minden a kábeltv-s net amúgy korlátlan, legalábbis időben és letöltésben, de a kisbetűs részbe szokás beleírni, hogy pl a p2p letöltéseket korlátozhatják.
2009. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Böngészéshez, levelezéshez bőven elég egy 1280/128 kbit/s sebességű kapcsolat, vagy a 2560/192-es. Még torrentezni is tudok vele. Utóbbival például januárban én 36 Gigát töltöttem le és 26 Gigát fel. Magam szempontjából nem látom értelmét nagyobb sebességnek.


Nekem egyszerűen nem kell több és mindössze 28 500 Forintot fizettem érte 1 évre (preapaid). De ez a decemberi akcióban volt, jelenleg 12x3090 Forintért adják ugyanezt. Nem akarom reklámozni a céget, akárki rátalálhat.


Előző években 1280/128-am volt, nekem az is tökéletesen megfelelt, azzal is töltögettem a merevlemezt rendesen.


Azt nem tudom, ha valaki webkamozni akar (Messenger stb., én nem szoktam), mennyi sávszél szükséges, de szerintem ahhoz is elég, persze leállítva a torrentet, vagy nem is kell leállítani, ha a cFosSpeed-del van szabályozva a prioritás.

2009. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi ibfókat. Már a megemésztésnél tartok. :-)
2009. febr. 17. 14:44
 7/8 anonim válasza:
Azt ajánlom Neked,hogy az ADSL.- internetszolgáló- kirendeltségében kérj a jelenlegi -termékükről-ajánlatokat.A kifejezésekkel és a számadatokkal én is hadilábon állok de a 8MB.-os már jó.Az az alapsávszélesség felett van már és persze korlátlan.Az ajánlatukban figyeld,hogy mit mivel rakna össze havi mennyiért.
2009. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, tanácsot.


Szerencsére a téma már nem aktuális. Nektek is köszönhetően ugyanis sikerült döntenem.


Ezeket a sorokat már otthnról írom.


:-)))

2009. febr. 28. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!