Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Segitsen már valaki! Olyan...

Segitsen már valaki! Olyan faluban élek, ahol a leggyorsabb netkapcsolat 1 Mbps. Ez még hagyján lenne, de folyton megszakad a netkapcsolat, és persze mindig letöltés közben. Nem értem miért?!

Figyelt kérdés
A szolgáltató mikor hívtam ez ügyben, azt mondta, nekik bent a rendszer nem jelzi, hogy nekem megszakadt volna a netkapcsolat. "Szerelő" is volt kint, de nem talált semmi hibát. Mert akkor persze jól működött, de egyébként meg 3 percenként szétbont a kapcsolat. Kapcsolódik újra ugyan, de ilyenkor a folyamatban lévő letöltéseim elvesznek. Nem lehet ezt valahogy helyrehozni, hogy ne ez legyen?
2011. márc. 12. 16:20
 1/1 anonim válasza:

Üdv a klubban!

Ismerős a helyzet, de én találtam az én hasonló helyzetemre anno egy megoldást. Ha ezek közül mind passzol, akkor működhet a módszer;


-nekem csak addig volt ilyen gondom, amíg nem volt routerem, tehát a modem (gondlom ADSL-ed van 1Mb-vel)közvetlenül a PC-re volt kötve, s a PCről kellett mindig "bejelentkezni", hogy legyen netkapcsolat

-WinXP-m volt, a többi verzióval azt hiszem nem volt ilyen gondom


Ha ezek stimmelnek, keress valami tűzfalprogramot, tökmindegy milyet, csak lehessen benne programokat/futó szolgáltatásokat letiltani a hálózatról. S ha minden igaz, akkor az "svchost.exe" bőszen kapcsolódgat mindenfelé, ezt tiltsd le a netről.

Nekem ez megoldotta a folytonos szakadás gondját.

Majd írj hogy működött-é ...

2011. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!