Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router vásátlása Mit ajánlotok?

Router vásátlása Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Routert szeretnék venni főként torrentezésre/letöltésre használnám.Jelenleg D-link di 524 -et használok,de kezd tönkremenni(régebben 8000-ért vettem)

Az újra 8-14000-et szánnák rá

mit ajánlotok?linket is,ha lehet

pl. ilyenekre gondoltam:

[link]


[link]


2011. márc. 20. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen interneted van, de szerintem 54Mb/s router már bőven megteszi, nem valószínű hogy a közeljövőben ennél nagyobbra nőne a hálozati sebesség (ha meg tudod hogy igen akkor keress 100 körülit). Amúgy nincs olyan router ami ne bírná azt hogy te a hálózaton letöltessz vagy pl. torrenteket futtatsz, ilyesmitől nem mennek tönkre, tehát ha megfogadod a tanácsomat lehetőleg minnél olcsóbbat keresel, 6-8 ezerért már jókat lehet kapni, max. 10-ért vennék. Egyébként mit jelent az hogy kezd tönkremenni a D-Link-ed? Firmware frissitést próbáltad már? Nem lehet hogy csak rosszul van konfigurálva vagy a szolgáltatód adja rosszul a netet?
2011. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól írta az első válaszoló ,akár a 6 ezer forintos is jó lehet ,kár ilyesmibe tizenvalahány ezret beletenni.
2011. márc. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Akik eddig írtak, olyan sötétek, mint az éjszaka. Azt se tudják mi fán terem egy router, meg hogy egyáltalán mit csinál. A torrent rohadt sok csomagot generál, amiben ráadásul a routernek ki kell cserélni az IP és port címeket. Ehhez meg processzorteljesítmény kell, ami a DI-524-nek nem sok van. Én a helyedben a TP-Linket venném a kettő közül, már csak az N-es Wifi miatt is, meg szerintem hardverben is erősebb, a WRT54GL nem egy mai darab.
2011. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat..

akkor ez pl. jó lenne igaz?:

[link]

kezd tönkremmeni alatt az értem,hogy lassú,sűrűn megszakad(20-50percenként)meg elég régi is kb. ~2-3éves

2011. márc. 21. 10:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez bőven jó lesz .
2011. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A torrent rohadt sok csomagot generál, amiben ráadásul a routernek ki kell cserélni az IP és port címeket. Ehhez meg processzorteljesítmény kell, ami a DI-524-nek nem sok van."


Kedves harmadik válaszoló, ami azt illeti nekem 6 éve ugyanaz az elvileg "gagyi" SMC routerem van amit 7 ezer forintért adott hozzá alapból a T-Online, mégis minden kapcsolatnál tudta garantálni a maximális sebességet legyen szó P2P-ről vagy sima böngészésről. A pláne az hogy nem csak én vagyok így vele, ismerek olyat aki szervergéphez nagy sebességű kapcsolatnál is gond nélkül használja a legolcsóbb routereket. Akkor mi most mind sötétek vagyunk? Nem a router adja az internetkapcsolatot, az csak megszűri és szétosztja azt ha szükséges.

2011. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aha, és milyen neted van? 2 Mbit? Azzal még jó, hogy megbirkózik. De közlöm, hogy pl. a kérdésnél említett DI-524 kb. 25 mbitet tud, annál több megfekszi a gyomrát. És egyébként meg arról, hogy mit csinál egy router nem nyitok vitát, nekem ez a szakmám.
2011. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amiért én fizettem az:

40/20 Mbit/s le- ill. feltöltés

2011. márc. 22. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!