Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kevesebb a letöltési...

Npdc kérdése:

Miért kevesebb a letöltési sebességem, mint amennyinek lennie kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mért van az, hogy a maximális letöltési sebességem 1,6 MB , amikor lemérem a net sebességét, akkor meg 9MB?


Bizonyíték: [link]


15 megás netem van, és egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mi húzhatja le a netet :S plusz poén, hogy a feltöltési sebesség is kevesebb, mint amit mértem.


Várom válaszaitok! Előre is köszi!


2011. márc. 21. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert 1 megabájt = 8 megabit. A netes sebességmérő megabitben mér a böngésző letöltője pedig megabájtban.
2011. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor is.. nem kevés ez a letöltési sebesség egy 15 megás nethez?
2011. márc. 21. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Tessék egy kis google-ös mértékegység váltás :) Tehát a letöltési sebességet nagyjából korrekt, nem lettél átverve!

A szolgáltatók megabitben adják meg a sebességet és mint előttem írták, a programok rendszerint bájtban mérnek.

De ha elosztod a megabitet 8-al, magad is megkapod a megfelelő értéket.

2011. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

9Mbps = 9 MegaBIT per secundum.

1.6MB/s = 1.6 MegaBYTE / secundum.


A 9 mondjuk eleve kevés. Persze ha mellette torrentezel, ami ugye felfelé is tölt, akkor csökken a letöltési sebességed. Nem mellesleg ahogy látom szeretsz minde sz@rt feltelepíteni, ki tudja mennyi spy/ad/maware van a gépeden.

2011. márc. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
másrészt ha ADSL neted van, akkor kb. 11-12 megaBIT/secre számíts a technológia miatt... plusz ha van még routered is, esetleg több gép megy a hálón, az megint kevesebb sebesség... a routernél önmagában is elveszhet sebesség, ha nem műkódik megfelelően...
2011. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!