Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A spamküldők honnan tudják az...

A spamküldők honnan tudják az email-címemet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy mindenfelé megadod :)
2011. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
keress rá google-ben az email címedre. Ha van találat akkor a spamrobot is megtalálja (meg sokszor enélkül is)
2011. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valahová regisztráltál azzal a címmel, ahol nyilvános volt. Valaki küldött neked egy levelet, és a címzettek közül valakinek a gépére került spamrobot, Te küldtél levelet, amit továbbítottak és a címzettek közül valakinek a gépén volt spamrobot.

Ezek ilyen tipikus forrásai "a nagy globális spamadatbázis"-ba való bekerülésnek. Onnan aztán nincs kiút.

2011. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tom Benko ***** válasza:
Megadtad valahol, ahol viszonylag nyilvános. Valaki megkapta, akinek a ládájához hozzáférnek. Ha túl általános, akkor tippből bejött. (Ilyen például a facebook/iwiw/myvip usrből alkotott cím, illetve az ott található adatok alapján alkotott cím.) Esetleg egy másiknak volt meg, és ez meg megvette jó pénzért.
2011. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért kérdeztem, hogy lehet-e tenni valamit azért, hogy elkerüljem. Azért talán nem teljesen reménytelen az ügy, mert korábban is volt, hogy kaptam spameket, aztán legalább egy évig semmi, lassan lekopott. De mostanában jött egy újabb eresztés. Persze nem reagálok sose, hátha ezt is megunják és abbahagyják.
2011. márc. 22. 22:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolod, hogy a spamot emberek gépelgetik neked, és egyszer csak megunják?
2011. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindegy, hogy ki küldi, de egy idő után abba szokott maradni...
2011. márc. 23. 18:43
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
Időnként kiiktatnak egyet-egyet. Ha jól sejtem, gmail-es vagy, ott van beépített szűrő. De ha saját mailszervert üzemeltetsz, hamar rájössz, hogy mennyire permanens a spammerek jelenléte, illetve miért is akkora probléma a spam...
2011. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, gmail-es vagyok, és mostanában mintha eltünedezett volna az a fantasztikus kaszinói ajánlat, mai hosszabb ideig jött...
2011. márc. 24. 22:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Lebontották a Kaszinót.
2011. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!