Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el a net?

Miért megy el a net?

Figyelt kérdés
Kb 5-10 percenként mintha elvágták volna, 1-2 percre elmegy a net. Különösen hátráltat a torrentezésben, mert sok idő amíg újraindul. Mondjuk msnezéskor vagy böngészéskor is borzalmas... Windows 7 oprendszer, széleskörű vírus és spyware védelem, diginet (kábel), és egy régi Netgear vezetékes router. Mi okozhatja a hibát? Hol kezdjem keresni?
2011. márc. 22. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a szolgáltatóra vagy a routerre gyanakodnék első körben.
2011. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
H régi a router lehet azzal van valami próbáld anélkül ki hogy viselkedik a net ha semmi változás nincs akkor nézd át a csatlakozókat (összeset) modemét is hogy nem e kezd szakadni lazulni akármi. Ha ott minde oké akkor hívd fel az internet szolgáltatót és nála érdeklődj, majdnem elfelejtettem ha van lehetőség próbáld ki más gépen is hogy ott hogyan müködik
2011. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mióta áll fenn a probléma? Nálunk néha egészen elmegy (max. 1 nap egy hónapban), de néha egészen izgalmas dolgokat is szokott produkálni (egyszer az internet fele "lecsatolódott", bizonyos lapokat el lehetett érni, bizonyosakat nem. De apa a munkahelyére itthonról bejelentkezve már mindent elért.). Ha csak ma kezdődött a hiba, akkor várd ki, hátha megjavul holnapra. Ha nem, akkor még mindig panaszkodhatsz a szolgáltatónál.
2011. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is szokott olyat, hogy a net "fele" kapcsolódik csak le. Amúgy már régóta fennáll, eddig nekem is csak kb havonta, de most 2 napja elég aktívan. Habár egy pár órája most minden ok.
2011. márc. 23. 01:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Havonta egy-két nap még nem olyan rossz hibaarány egy ilyen megbízhatatlan rendszertől, mint az Internet. Ha van lehetőséged átmenetileg kiiktatni a routert, akkor próbálkozz azzal, mondjuk egy hétig. Okos dolog hibanaplót készíteni, úgy jobban átláthatók a hibák, könnyebb a szabályosságokat észrevenni és az okokra következtetni.
2011. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Update: Megfigyeltem, hogy leggyakrabban akkor megy el a net, ha ha az utorrenthez új torrentet adok hozzá. Lehet összeföggés?
2011. márc. 23. 16:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és most vettem észre, hogy amikor nincs net, akkor a routert sem tudom elérni. Pedig azt attól még el lehetne, nem?
2011. márc. 23. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ja és most vettem észre, hogy amikor nincs net, akkor a routert sem tudom elérni. Pedig azt attól még el lehetne, nem?"


Igen, el kéne: tanulság: le kell cserélni a routert lehetőleg vmi normálisra.


Aki meg azt írta, hogy a net megbízhatatlan, az váltson szolgáltatót, én évek óta nem tapasztaltam soha leállást.

2011. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!