Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnék eltávolítani...

Hogyan tudnék eltávolítani egy véletlenül letöltött kalóz programot a gépemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Megint bajban vagyok,de most igazán nagy bajom van,véletlenül letöltöttem,egy hamis szoftvert a számítógépemre,ez az internet explorernek állítólag egy újabb változata,viszont a gépem majdnem összeomlott miután letöltöttem,most már annyit elértem,hogy sikerült a gépemről törölnöm ezt a programot,de a tálcán a mai napig ott van egy kék csillag,melyre ha rá viszem az egeret,kijön egy szöveg,hogy előfordulhat hogy szoftverhamisítás áldozatává vált,valamint néhány napja egy sárga pajzsszerű ikon is kinn van a gépemen az asztalon,valamint 2 számítógép,ami át van húzva,ez utóbbi 3 ikont nagyon szeretném eltávolítani a gépemről,nagyon szépen kérlek benneteket,ha tudjátok írjátok meg nekem,hogy ezeket az ikonokat,hogyan lehet eltávolítani?

Köszi szépen

Sziasztok:Farkas Kriszti


2009. febr. 25. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Töldsd le ezt a progit, (magyar-nyevű is!)

Glary Utilities Free 2.4

[link]

majd indítsd el, válaszd ki a Tisztítás és javítás-t, és abban a Parancsikon javító menűpontot.

2009. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még annyit az előzőhöz, ha azzal sikerült eltávolítani az ikonokat, utánna mindenképpen futtas le egy ...MÉLY! vírus és kémprogram keresést!
2009. febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A sárga pajzs ikon jelezhet Windows frissítést, amit most adott ki a Microsoft,(KB 961118, KB967715)

automatikusan le van már töltve a gépedre, és a telepítés engedélyezésére vár.

2009. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

"Megint bajban vagyok,de most igazán nagy bajom van,véletlenül letöltöttem,egy hamis szoftvert a számítógépemre,ez az internet explorernek állítólag egy újabb változata,viszont a gépem majdnem összeomlott"


Nem vagyok biztos benne,hogy te hamis szoftvert töltöttél le...Lehet,hogy az internet explorer 8-t,és az okozta a galibát.Microsoft termékekről beszélünk,úgyhogy a fatális hibák nincsenek kizárva...


A szoftverhamisítás szöveg szintén a microsoftra vall,lehet,hogy valamelyik frissítésnél nem mentél át az eredetiség teszten.Ehhez elég lenne egy eredetiség törést telepíteni.Az egyik legfrissebbet.


[link]


De nehéz így megítélni,látni kellene a gépet.Lehet,hogy tényleg valami vírust kaptál,akkor lehet,hogy érdemes lenne újratelepíteni.Vírusirtó vagy leszedi vagy nem.Mondjuk megpróbálni mindenképp meg kell,hátha segít.

2009. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Legális az XP-d? Mert ha nem, és automatikus frissités nincs kikapcsolva, akkor baj van... Mármint ujra kell telepitened a gépet! Valszeg az új progival elment az adat a gépedről, hogy illegális másolatot használsz! Ienkor már nincs teendő, csak gyorsan lementeni az adatokat, és ujratelepités. Idővel a gép el sem fog indulni! Járt már egy pár ismerősöm igy. Először ritkábban, majd egyre sürübben irja ki , hogy szoftverhamisitás áldozata lett.
2009. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Az előbb írtam,hogy ha tényleg csak az a baj,hogy nem ment át az eredetiség teszten,akkor elég egy eredetiség törést alkalmazni.Még be is linkeltem egy oldalt hozzá.Ha tényleg csak erről van szó,akkor nem kell újratelepíteni.
2009. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó

Nagyon szépen köszönöm a választ,de légyszives írd meg a következőket is.Hol tudom megnézni,hogy legális e a program?Hol tudom kikapcsolni az automatikus frissítést,valamint,hogy hogy lehet elmenteni az adatokat,és újratelepíteni.

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Szia:Farkas Kriszti

2009. febr. 27. 08:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Az eredetiséggel kapcsolatban.

Itt megtudod nézni hogy eredeti vagy hamis a Windows-od, de az Office-t is.

[link]

Érvényesség ellenőrzése

Most meggyőződhet szoftvere eredetiségéről. Könnyen és egyszerűen.

Windows érvényesítése, gombra katt!

2009. febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Automata frissítés kikapcsolása: Start >Vezérlőpult >Biztonsági központ >Automatikus frissítések >Az automata frissítés kikapcsolása gomb bejelölése.
2009. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fontos adatok mentése történhet a gépedre is, ha 2 fele van osztva a merevlemezed, (C/, D/). Pl. a C-ről a fontos adataidat átmásolod a D meghajtóra. Egyszerű fájlkezeléssel, kijelölés, másolás, beillesztés). Ha csak 1 meghajtód van, akkor ugyanezt egy külső adattárolóra kell megcsinálni. (CD, -DVD, -pendrive esetleg floppy).

A C/ újra formázására, esetleg megosztására, illetve a Windows újratelepítésére, kérj meg olyan ismerőst, akinek már van gyakorlata és tapasztalata témában!

2009. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!